Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van valami oka anna ha nem...

Van valami oka anna ha nem eszik húst?

Figyelt kérdés
Mármint azon kívül hogy sajnálja az állatokat van valami tényleges oka?

2022. szept. 7. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Pl a környezetszennyezés. Vagy valaki az ízét nem szereti.

Szerintem mind a e tényleges és fontos ok

2022. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

"Pl a környezetszennyezés"


Oké, tegyük fel hogy holnaptól egy tehén sem szennyezi a környeztet, de akkor az lenne jó ha a másik kétharmadért felelős okot is szüntessék be. Akkor pedig viszlát mai értelembe vett civilizáció.

2022. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A volt sogorom allergiás volt a húsokban valamire - régen volt már, nem emlékszem mi volt az. A bőre kivörösödött, felholyagosodott, olyan volt, mintha megégette volna magát.
2022. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenféle állati fehérjével szemben túlérzékenységem van, tele leszek kiütésekkel, foltokkal, illetve asztmaszerüen fulladok töle. (Ezért nem találtam viccesnek, amikor ismerös azzal a jelszóval, hogy az egész csak hiszti, tett a kajámba húst, igaz, hogy a második falatnál egyértelmü volt és abbahagytam, de utána egy hétig szenvedtem)
2022. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak ebben a kategóriában volt már legalább 100 kérdés, ami arra vonatkozott, ki miért nem fogyaszt húst. A nyilvánvaló troll válaszokon kívül nagyjából az összes valid, "tényleges" érv. Igen, az állatok sajnálata is ide tartozik.
2022. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

5-ös: a gond csak az, hogy az oldal keresöje rossz, rengeteg releváns kérdést nem ad ki, ezért hiába volt már ilyen kérdés, nem biztos, hogy megtalálja a kérdezö.

Másrészt meg az egy-két évvel ezelötti válaszok meg a mostaniak is igen eltéröek lehetnek.

2022. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

-etikai

-környezetvédelmi

-egészségügyi

-vallási okai lehetnek (pl. buddhizmus)


És van akinek szimplán nem ízlik, de Indiában pl. a vallási okok mellett sokan azért sem esznek húst mert nem megfelelőek az ottani higiéniai körülmények. Aztán szegényebb országokban meg van aki azért, mert nincs rá pénze (gabonafélék és hüvelyesek sokkal olcsóbbak).

2022. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
egyik ismi egyszer talált 3 cicakölyköt, hiába próbála életben tartani őket nem ment és elhullottak, ő pl. azóta vegán ennek hatására
2022. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%
Én már nem eszek emberhúst, mert rosszul lettem tőle.
2022. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!