Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok mit gondolnak a...

A vegánok mit gondolnak a "csak vegetáriánusokról"?

Figyelt kérdés
Akik esznek mézet, tejet, tojást.

2022. nov. 6. 17:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval nem minden vegán szerint kizsákmányolás, bocitól elvenni a tejét? Vagy tyúktól a tojást?"


Nem bizony. Rengeteg ember van, akik nem azért nem fogyasztanak ilyen termékeket, mert sajnálják az állatokat. Valaki anyagi okból, valaki egészségügyi okból pl. betegség, allergia stb. miatt, valaki egyszerűen csak nem szereti ezeknek az ízét vagy az állagát, és még sorolhatnám. Nagyon sok oka lehet annak, hogy valaki nem fogyaszt állati eredetű termékeket, nem csak ugyanazt az egyféle sztereotípiát kellene mindenbe belelátni.

2022. nov. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
11. Értem én ezt. De, akkor ez már nem teljesen az a "tipikus Vegánság", amire egy külön életformaként szokás hivatkozni.
2022. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 Szerintem az attitűdre gondolsz, innen a félreértés. Két embernek lehet hasonló az álláspontja, miközben különböző az hozzáállása másokhoz. Olyan, mintha azt mondanánk, hogy mindegy ki lesz a pápa, úgyis ugyanazt kell képviseljék.
2022. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Két embernek lehet hasonló az álláspontja, miközben különböző az hozzáállása másokhoz."


Na, éppen arról a bizonyos álláspontról van szó, miszerint "az embernek semmi szüksége állati eredetű élelmiszerekre. De ezt így álltalában, írta nem pedig úgy hogy csak a vegán egyénnek.

2022. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Rendben van, hogy ezt gondolja, de attól még becsülheti többre a vegetáriánust. Vagy mindenkit ~ugyanannyira. Nem akarok hülye analógiákat gyártani, kevesen élnek szigorú elvek szerint. Nem is mindenkinek vannak kiforrott elvei, és úgy ámblokk tök mindegy mit gondolsz, az egyén nem szeparálható el a társadalomtól; a társas kapcsolatok befolyásolják mindnyájunk életét.
2022. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
Én vegánként nagyon örülök mindig ha találkozom egy vegetáriánussal. Szerintem tök jó dolog az is, ha valaki vegetáriánus. Be kell valljam, azokkal nagyon szimpatizálok, akik etikai okokból nem esznek húst, vagy csak nagyon minimálisan. Akik egészségügyi okokból, vagy finnyásságból csinálják, az nekem inkább semleges, persze annak is örülök, de nekem egy a fontos, hogy az a gondolat, hogy az állatok nem a rabszolgáink, valamilyen szinten kezdjen tudatosodni az emberekben. Ausztriában például már lehet kapni olyan húst, tojást, tejet, hogy az állatoknak életük során 100 százalékkal jobb körülményeket biztosítottak, mint az előírt, én már ennek is örülök. Ha eleve így lenne, lehet maradtam volna mindenevő, mert szerintem nem azzal van a baj ha valaki eszik húst, hanem az állatiparral van baj, és azzal, hogy az emberiség húsigénye ekkora népességre nem fenntartható. Szerintem ha mindenki havi 2-3x enne húst, vagy heti egyszer, sokkal jobb lenne.
2022. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#1


"De a mindenevőknél többre becsülik őket."


Te jó ég...nem, ez határozottan nincs így, legalábbis az én esetemben. Vegán vagyok, és egyformán becsülök másokat, illetve nem a követett étrendjük alapján rangsorolom őket.

Mindig örülök, ha találkozom más vegánokkal vagy vegetáriánusokkal.

2022. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Eltérő hogy ki mit gondol
2022. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!