Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus vagy...

Milyen vegetáriánus vagy vegán mediterrán ételek vannak?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem ide egy kérdést, hogy ki melyik külföldi konyha receptjeit főzi otthon a leggyakrabban, és a mediterrán konyhára szavaztatok.

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..


Bevallom, én pont mediterrán recepteket ismerem a legkevésbé, szóval azóta nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen kajákra gondoltok ezalatt.



2023. jan. 8. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. paradicsomos-spenótos spagetti, zöldspárgás rizottó, parajos lasagne, töltött cukkini (nem hússal, hanem tojásos töltelékkel), görögsaláta, ratatouille...
2023. jan. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg rengeteg olyan fogás van, ami eleve vega/vegán (pl. bruschetta), de sokkal könnyebb lenne válaszolni, ha megírnád, milyen jellegü ételeket szeretsz: tészták, saláták, levesek, akkor könnyebb lenne megfelelöt írni.

Nekem az egyik kedvencem a húsmentes bolognese.

Ehhez sárgarépát és zellert (fele gumós, fele szárzeller, de lehet csak az egyik fajta is) kb egyenlö aránymag egész pici, 2-3mm-es kockákra vágsz, meg vöröshagymát is. (Én egy nagy répához szoktam egy tojásnyi hagymát venni) Ezeket kevés olivaolajon elkezded pirítani, ha már sül, teszel hozzá bazsalikomot, meg rozmaringot, sózod, és felöntöd kevés (max. 1 dl) vízzel, lefedve 15-20 percig párolod, figyelj, hogy ne égjen le. Ekkor hozzáteszel vagy egy kis doboz paszírozott paradicsomot, vagy 100-150 g sürített paradicsomot (ha sürített paradicsomot használsz egy teáskanál cukor is kell bele.) és 11,5 dl vizet, összekevered és egész pici lángon legalább 1-1,5 órát párolod. Ha esetleg szükséges, 1-2 evökanál vizet teszel hozzá, de egyszerre ne többet. Akkor jó, ha nem érzed külön a zöldségfélék és a paradicsom ízét, de a zöldségdarabkák ne menjenek szét.

Közben megfözöl spagettit (vagy esetleg más tésztát), arra tálalod a mártást, vegán esetben így eheted, ha vega módon akarod, akkor reszelt sajtot tehetsz rá.


Nálunk nagy kedvenc még a húsevö családtagknál is.

2023. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtatok eddig! Köszönöm!♥️💚


"de sokkal könnyebb lenne válaszolni, ha megírnád, milyen jellegü ételeket szeretsz: tészták, saláták, levesek"


Ezekből mindent szeretek, minden érdekel, de nem akarlak kifárasztani titeket, elég ha csak a recept nevét leírjátok!


Őszintén az a gondom, hogy nagyon ráfüggtem a távol-keleti és indiai konyhára, hosszú évek óta ezek mennek itthon. Rizottóból csak a gombásat ismerem, de most már hála nektek tudom hogy van spárgás is >.<' A bruschetta is pl teljesen elfelejtődött.


Szóval amiket én szoktam itthon készíteni, az a gombás rizottó, paradicsomos tészta, egyszer csináltam minestrone levest, és ennyi, ezeken kívül ha bármi eszetekbe jut még, nyugodtan írjátok légyszi!


(Ja, meg persze ha úgy vesszük, a humusz is mediterrán, meg a falafel, szóval ezeket is készítem.)

2023. jan. 8. 16:10
 4/5 anonim válasza:
93%

Pizza? :)


Nagyon sok olasz/spanyol/görög étel eleve vegetáriánus.

Felsorolásszerűen azok amikre érdemes keresni, csak az összetevők közt lehet hús is, meg persze tisztán zöldség is.


-Spaghetti (arrabiata)

-Fusilli

-Lasagne

-Gnocchi

-Dolmades

-Muszaka

-Gazpacho

-Paella


Szerintem még száz sorral lehet folytatni nagyon hamar. :)

2023. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Görög saláta - finom, és egészséges is.

Imam bayildi - töltött padlizsán

2023. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!