Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok otthon a családnak...

A vegánok otthon a családnak csak vegén ételeket készitenek? Aki a gyereke születése előtt is vegán volt az soha nem adott a gyerekének állati eredetű ételt?

Figyelt kérdés
Olyan családra gondolok ahol csak 1 ember tartja a vegán étrendet, a többiek nem. Hogyan főztök? 2 félét minden nap?
2023. jan. 31. 02:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Én nem vagyok vegán, de van ilyen ismerős család. Anyuka otthon csak vegán ételt főz, a férj és a gyerekek viszont mindenevők, ők házon kívül (munka, ovi, suli, vendégség) esznek mindent. Nekik így bevált, szimpatikus rendszer.
2023. jan. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Általában aki vegán, mármint meggyözödésböl, az nem viseli el, ha a lakásában állati eredetü dolgokat, ételeket használnak, azaz sem ö, sem más nem készít ilyen ételeket.

Ha a családtagok mást akarnak, akkor ehetnek máshol ilyeneket, nem nehéz megoldani.

Rengeteg család van, ahol vegánok, és a gyereket is születése óta vegán étrenden tartják, nekik ez a természetes.


Ahol egészségügyi okai vannak ennek az étrendnek, ott lehetséges, hogy készül nem-vegán étel is, de nem feltétlen szükséges.

2023. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Pedig olvasatra a #1 elég önző rendszer.


Azzal egyet tudok érteni, ha a szülők vegánok és a gyereket is vegánként táplálják.


De mikor a gyereknek már önálló akarata van és eszik húst, vagy az egyik fél, akkor szerintem az lenne korrekt, ha húsos ételt is főzne aki épp főz otthon. Mert így lényegében csak mintha magára főzne, és esztek ha akartok alapon menne a dolog.

2023. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

#3, szerintem meg tök jó dolog, mert senki nem erőlteti a másikra a nézetét. Az, hogy otthon csak vegán kaja van, nem nagy dolog. Mindenevőként is gyakran főzök vegán ételt, nem tiltakozott még miatta senki.

Egy gombapörkölt, krumplis tészta, zöldséges rizottó, paradicsomos káposzta, akármilyen főzelék elkészülhet állati dologtól mentesen.

2023. jan. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Kétfelé főzök - nem vegánság, hanem gm-lm étrend miatt.


Nem sokkal macerásabb, csomó minden mehet közösre, annyi, hogy a tésztás dolgoknál a szószhoz nekem gm tészta, barátomnak meg sima, mert ő nem szereti a hm tésztát.

2023. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

az lenne korrekt, ha húsos ételt is főzne aki épp főz otthon. - miért kéne húsos ételt főznöm?


Spec. laktózosat sem főzök, SOHA, pedig csak én vagyok érzékeny, a többiek nem, ennek ellenére nincsen itthon laktóztartalmú tej, joghurt tejföl vagy ilyesmi (a sajt más).


Aki pl. laktózos tejet akar inni, az szépen elballag és megveszi magának.


Aki laktózos kaját szeretne enni, az pedig megfőzi, ilyen egyszerű.

2023. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Van rá pelda, hogy még a ragadozó állatainak (kutya, macska) is, aztán elpusztulnak, aztán jön a felfüggesztett állatkínzásért.


Jó példát lsd. fentebb.


Minden csoportban, életvitelben vannak idióták és értelmesek is. Persze adott esetekben vannak hajlamosító tényezők az egyik irányba.

2023. jan. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

4-es de pont, hogy az otthon készített csak vegán kaja az a saját nézet ráerőltetése a vegyes étrendűekre.

Meg hogy nem tűr meg állati eredetű ételt a házban. Ez nonszensz, ha a párja nem vegán.

És egy tizenévesnek igen is nehéz magának külön sütni-főzni, arra meg nincs pénze a legtöbbnek, hogy mindig pénzért vegyen valami húsosat, amit szívesebben fogyasztana.

2023. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem vegánként is el lehet fogadni, ha van otthon hús, vagy valaki azt eszik a családban. Ez van, régi rendszer, nem lehet az állati eredetű termékeket egyik napról a másikra kiiktatni a világból...


Mi hárman vagyunk, csak én eszek növényit. Csomó kaját lehet félig együtt csinálni, pl a köretek szinte mindig megegyezhetnek, főzeléket készítés közben el lehet felezni és félig tejfölösre csinálni, félig mentesre, stb.


A vegán kajákat meg amúgy sem úgy kell elképzelni, hogy egy mindenevő számára ehetetlen... :D

2023. jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem vegán, csak vega vagyok.

Amit közös kajának főzök az vega. Ha a párom húst akar akkor vesz/készít magának olyan kaját, nincs kitiltva. (Elkészíteni nem vagyok hajlandó, több egyéb ok mellett az volt az egyik amiért vega lettem hogy mindig undorodtam a nyers hústól.)

2023. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!