Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha valaki nem bírja a tejfölt,...

Ha valaki nem bírja a tejfölt, nem eszik húst (vegetáriánus vagy majdnem vegán), nem kedveli a hagymát, fokhagymát, hogyan lehetne neki vmi rakott krumpli félét készíteni? Szója kizárt.

Figyelt kérdés

Ismerem a napraforgó magból vagy kesudióból készített tejföl helyettesítőt, ami szerintem nagyon Jó, de ő azt sem szereti.


Mondjuk az egyszerű olívaolajos, sós, sütőben párolt krumpli az ízlett neki.


Jöhetnek az ötletek.


Azért majdnem vegán, mert sok mindenre allergiás is. Tejtermékeket nem bírja és a mézet sem. Ezt csak úgy írtam.


A kolbászt pedig még régen, mindenevő korában sem szerette.


A pirospaprikát és a borsot sem bírja.


🤔🙄



2023. ápr. 28. 23:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Ne foglalkozz a hülyékkel, minden hasonló jellegü kérdésnél elökerülnek és írják a hülyeségeket.

Ha van hasonló kérdésed, nyugodtan írhatsz privátban is, megpróbálok segíteni. (4-es vagyok)

2023. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a lehetőséget, nagyon kedves vagy!
2023. ápr. 30. 08:28
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Szivesen, kellemes vasárnapot!
2023. ápr. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyományos rakott krumplival próbálkoznék, mert az utánzat valószínűleg nem lesz annyira finom, ha az ízesítő összetevőket kihagyjuk belőle. A korábban írt zöldséges változat is finom lehet, több zöldfűszerrel, mint a hagyományos. Ha a kolbász fűszerezését szeretné, akkor erre vannak gabona alapú, szója mentes alternatívák, amik szerintem kimondottan finomak.


Mivel a rakott krumpli ízét főleg ezek adják, én teljesen más ételt választanék. Például paradicsomszósszal rétegezett zöldségeket, tésztát szósszal, valamilyen rakott hüvelyest, lasagnét zöldségekkel és lencsével, krumplipürét rántott vagy sült zöldséggel, stb. Rengeteg olyan alternatíva van, amihez alapból nem kell olyan étel, amit nem eszik meg.

2023. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Áruld már el miért pont a rakottkrumplit akarod megcsinálni, mikor az összes hozzávaló ki van zárva. 😄


Csinálj neki arrabiatta tésztát, tegyél rá neki olajbogyót és ha a sajt kizárva, szórd meg sörélesztővel.

2023. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%

Feltehetöen azért, mert az illetö valami ilyesmit kivánt meg!

Mellesleg a (ha jól emlékszem 4-es) válaszoló írt egy lehetséges receptet.


Ha az illetö krumplit enne, akkor nem esik jól neki egy tésztaétel, az arrabbiata meg eleve elég megosztó ízvilágú. Amennyiben valamiféle gyomor- vagy emésztöszervi panasz áll legalábbis részben az adott étrend mögött, akkor a chili, fokhagyma egyáltalán nem jó ötlet.

A sörélesztö meg sajt helyett egyáltalán nem jó, igazán nem tudom, ki találta ki eredetileg, hoyg helyettesítheti, de az garantáltan nem evett sajtos ételt, vagy ha igen, évtizedekkel korábban, sajnos ez a téveszme eléggé tartja magát.

2023. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!