Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy szerettessem meg magammal...

Hogy szerettessem meg magammal a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

A zöldségeket imádom, szóval azzal nincsen baj:)

De az áfonyán és az epren kívül, amik nem túl gyakoriak ilyenkor frissen, semelyiket nem szeretem. Van, amiket egyenesen utálok, mint pl. a kiwi meg a pöszméte.

Mit tegyek, hogy ne legyen kínszenvedés a gyümölcsbevitel?:)


2011. jan. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A legfinomabbak se mennek? Pl: narancs, mandarin, szilva, málna, barack?
2011. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Gondolj bele mennyi vitamin van bennük és mennyire egészségesebb nassolnivalók mint pl. a csoki =)

Turmixokat is csinálhatsz, nekem a kedvencem a banánturmix annyira édes és tök jól helyettesíti az édességet :) (banán + natúr joghurt/kefir, méz/édesítő se kell bele annyira édes)

Csinálhatsz más turmixokat is más gyümiből, ill. tejből/natúr joghurtból/gyümilevekből. Próbálj ki új ízeket.

2011. jan. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Csokiról jut eszembe,hogy fondue-ként is eheted őket,és úgy annyira finom,vagy csokiszökőkúttal:)nagy beruházás,de ha egyszer elkezded enni,nem bírod abbahagyni:)

Amúgy én nagyon sok gyümölcsöt nem szeretek,és van amit nem szeretek,de ha elém teszed mondjuk a barackot megpucolva kimagozva,úgy hogy csak sárga kockák akkor megeszem,de úgy hogy harapom a héjával együtt,úgy rá sem bírok nézni,viszont újra a barackkal példálózok,de én csak ahogy az előbb említettem,vagy lekvárként,gyümölcslében iszom és eszem meg,meg rágóban teában töménytelen mennyiség jöhet nagyon sok gyümölcsből de nyersen nem eszem meg!!!


Ja és amúgy ha a fondue sem jön be akkor maradnak a sütemények,fagyik azaz próbáld meg az igazi gyümölcsöt,hozzá illő vagy ugyanolyan ízesítésű fagyival egy kicsi tejszínnel összeturmixolni és újra tedd be a fagyóba!!Nagyon finom lesz és gyümi is van benne és finom is:)

Piskóta tészta ha már félig készen akkor vedd ki,nem baj ha összeesik,és tegyél bele kevés lisztben megforgatott gyümölcsöket és tedd vissza picit sülni,és az is gyümölcsbevitel,és így még vitamin se vész el belőle mert nem a tésztával együtt sütöd!!

2011. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Én is a turmixokat javasolnám először. A lekvárok és egyéb gyümölcsös készítmények nem tartalmaznak sok vitamint. A lekvár viszont tartalmazza a gyümölcshúst (NEM A BOLTI).

Mondjuk azt is eltudnám képzelni, hogy vacsorára eszel meg egy banánt. Nagyon telítő érzést kölcsönöz, és utána nem nagyon tudsz mit enni. De az alma, kiwi, barack, körte, a bogyósok, és társai is ugyan azt tudják.

Azt javaslom, minél hamarabb kezdj el megbarátkozni a gyümölcsökkel. Én vegetáriánus vagyok, sokat olvastam ennek az egésznek utána. Vannak olyan vérállományú emberek, akiknek a szervezete nem komálja a sok gyümit. A túl sok hús fogyasztástól lerakódik a zsír, ettől hízásnak indul a test. A gyümölcsrostok viszont segítik az emésztést.

Főétkezések után ne egyél gyümölcsöt, mert a gyümölcs hamarabb kezd el emésztődni, ettől felpuffadsz.

Jó barátkozást. BÚÉK

2011. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

hú, köszi a tippeket, tanácsokat és tényeket:)

okosabb lettem, és talán egy kicsit nyitottabb. adok egy újabb esélyt a gyümölcs-én párosnak:D

2011. jan. 2. 12:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van gyümölcscentrifugád csinálj gyümileveket, ha van botturmixod már azzal is sok fincsi turmixot gyárthatsz magadnak. Esetleg próbálj húsik mellé gyümi köretet késziteni a hús kisült zsirjában párolj meg pár gyümit és jól füszerezd meg.
2011. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ez új. zsírban? meg milyen fűszereket? (a fahéjat nagyon utálom, és igyexek kerülni. ezért nem szeretem a legtöbb helyen elkészült gyümileveseket sem amúgy)
2011. jan. 4. 02:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Például disznósült almasülttel.

Én mondjuk nem sok gyümölcsöt nem szeretek. A feketeribizlit és a kivit magában - gyümölcssalátában elmegy.

De érdemes próbálkozni. Vagyis megkóstolod, erőlteted, hogy megedd. Vagy ha például belegondolsz, a banán jó desszertnek, a dinnye jó, ha szomjas vagy - és ha leöntöd juharsziruppal, akkor meg egyenesen mesés.

Almából többféle is van, ahogy szilvából is.

2011. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

próbálj ki egyenként mindenféle gyümölcsöt ,déli gyümiket is hátha horogra akad valamelyik :-)

vagy aszalt gyümik?

vagy főétellel ,párolva.

Vagy palacsinta tésztába kisütütt almakarika.Hm isteni...

2011. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!