Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az a zöld valami, amit a...

Mi az a zöld valami, amit a filmekben mindig rágcsálnak? Úgy néz ki, mint a spárga, de azt meg lehet enni magába, mintegy nassnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Nem valami zeller féle az? Zellerszár vagy valami ilyesmi. Nekem ez ugrott be hirtelen, tudom mire gondolsz. :o)

2009. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mert a zeller ugye zöldség, és eléggé érdekes íze van. Hm... hogy írjam le, hogy mire gondolok...

Szoktam látni filmekben, hogy pl csoki helyett ezt rágcsálják.

Ilyen hosszú zöld-fehér valami, ami tuti valami növény, és nyersen rágcsálják, mint a ropit, csak ugye vastagabb. És nem tudom mi az, pedig jól néz ki, szeretném megkóstolni, de úgy nehéz, ha nem tudom mi az:D

Valami tipp?

2009. márc. 7. 16:53
 3/14 anonim válasza:
100%

Az szerintem is zellerszár, amire gondolsz


[link]

2009. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Szerintem is zeller, másabb mint amit nálunk általában lehet kapni, mi inkább a gumóját használjuk főzéshez.
2009. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És azt meg lehet enni? Finom?
2009. márc. 7. 17:08
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Meg soha nem lattam, hogy filmben ilyen ragnanak. Melyik filmrol van szo?
2009. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul halványító zellernek hívják (nem a levesbe rakandó zeller szára), amit különböző dippekbe mártva lehet eszegetni.
2009. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És ezt hol lehet kapni? Piac, zöldségbolt? Nálunk elterjedt? És mi az a dip?:P
2009. márc. 7. 18:30
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Piacon, nagyobb zöldségboltokban kapsz.

A dipp, különböző mártások. Elég sűrűek ahhoz, hogy pl. egy zellerszárral kanalazni tudd.

pl:

[link]

2009. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Tudniillik most szeretnék áttérni a vegetáriánus életre, meg úgy alapból az egészséges életre is, csak nehezen szakadok el a rágcsálni valótól. Csoki, chips, ilyesmi. És szívesen várok még ötleteket, mi az, amit csak így elő lehet kapni, és megenni, ami kicsit más, mint a gyümölcs, mégis finom.

2009. márc. 7. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!