Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi az a zöld valami, amit a...

Mi az a zöld valami, amit a filmekben mindig rágcsálnak? Úgy néz ki, mint a spárga, de azt meg lehet enni magába, mintegy nassnak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 16:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú a zellerszár az nagyon finom,igaz én még csak kínai kajában ettem,de nyersen is biztos jó!
2009. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet zellerszárat venni otthon is. Bár én 2 éve nem élek otthon, de ha jól emlékszem, akkor én a Sparban tudtam régebben venni.

Akár nyersen, akár szendvicshez, vagy párolt zöldségekhez, wok-os kajákhoz, salátákba téve finom.


Míg a spárga hengees alakú, olyasmi pl mint egy ceruza, addig a zellerszárnak kb u alakja van. Az egyik végénél keskenyebb, és akad még rajta levél is, a másik vége szélesebb, de még ott is van benne hajlás. A külső fele barázdás.


Szerintem 1x megéri megpróbálni, max nem veszel többet. Nekem pl ízlik, de a pasimnak nem. Pedig Ő is nagyon szereti a zöldségeket, salátákat. Csak ezt nem.

2009. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap vettem a DM-ben magyaros fűszerezésű bio kölesgolyót, létezik natúr és mogyorós is, lehet, hogy más ízű is. Ez nincs olyan gyilkos mennyiségű sóval és olajjal átitatva, mint a "hagyományos" csipszek, és ízfokozót sem tartalmaz (az az a dolog, amitől csak eszel állandóan).


Vehetsz még Bulátát, az azt hiszem, teljes búzából készül, talán ez is van több ízben is.


Amarant tallér (nekem az almás-fahéjas jön be).


Aszalt gyümölcsök, (a mazsola is), olajos magvak (a mák is finom ám! :) ), lehetőleg nyersen és sózatlanul mind. Finom még a pörkölt szójabab (van sós és cukormázas is). Vehetsz pattogatni való natúr kukoricát (én a DM-ben vettem), ami nem tartalmaz sót és olajat, ízlés szerint csinálhatod, azért egy csipetnyi só és olaj szerintem mehet hozzá.


Bioboltban is nézelődhetsz.

2009. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szerintem nagyon jó ötlet egy saláta,szósszal.

Itt egy oldal tele van vega kajákkal: [link]

:)

2009. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!