Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Budapesten hol lehet fehér...

Budapesten hol lehet fehér kölest kapni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 08:33
 1/7 anonim válasza:

[link]

innen rendelni lehet, de ezt szerintem vidékről hozzák. nézd meg állatkereskedésekben! árkádban is van a legalsó szinten, az elég "felszerelt", ott mindenféle állatnak találsz élelmet!

2011. aug. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

ja, azt hittem kisállatnak kell :)) ha Te akarod megenni akkor bioboltban biztos találsz.

első voltam

2011. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A képen mintha sárga kölest látnék, a fehér köles sokkal nagyobb szemű mint a sárga.Jól gondoltad nem madáreleségnek kellene.A fehér köles nagyon finom emberi eledel, szerintem jobb mint a rizs.Ha meg- főzöd szétpattan, a duplájára dagad és nagyon mutatós pergős fehér kása lesz belőle ami úgy használható mint a rizs.A sárga köles nem duzzad meg, ragacsos massza lesz belőle és közel sem olyan jó mint a fehér.Gyermek koromban ettem de azóta sem találok az üzletekben csak sárgát madáreledelként.Gyanítom, hogy emberi fogyasztásra nem kapható köles, pedig jól helyettesítené az import rizs már csak azért is mert Magyarországon könnyen termszthető lenne.
2011. aug. 16. 06:44
 4/7 anonim válasza:

megint az első válaszoló vagyok:

én ettem már kölest, ilyen "rágcsa" jellegű volt, és ahogy Te mondod, nagy szemű volt. de lehet keverem valamivel. és azt hiszem azt a tescoba vettük. de esetleg próbáld meg megkérdezni egy ilyen takarmányostól (telefonszám biztos van), hogy nem tudna-e olyan helyet, ahol ilyet lehet kapni. egy telefont szerintem megér! biztos hogy be lehet szerezni Magyarországon! sok szerencsét :))

2011. aug. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
de amugy, ha szereted az ilyen hazai dolgokat, probáld ki a gerslit, a másik neve árpagyöngy. kinézetre hasonlít a búzara. nagyon finom levest lehet belőle főzni. mi a töltött káposztába szoktuk tenni, es nagyon különleges ízt ad neki. megint az előbbi voltam
2011. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és szolidáris válaszotokat.
2011. aug. 17. 03:07
 7/7 anonim válasza:
Vhol az Oktogonnál van KÖLESHOP kifejezetten ÁRJÁKNAK, nah ott sok a fehér köles....
2011. aug. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!