Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mondanátok olcsó és egészséges...

Mondanátok olcsó és egészséges vegán ételeket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szója milánói tofuval,lencsepástétom
2011. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

főtt krumpli+spenót/sóskamártás+főtt tojás

főtt krumpli+rizsesgombóc(rizs+tojás fűszer összekeverve)+paradicsomszósz/gyümölcsszósz

rizs/rizibi+rántott tök/cukkini/gomba/karfiol/sajt/tofu

tofus/tojásos lecsó

paradicsomos káposztafőzelék+zöldségfasírt(különféle zöldségek lereszelve-pl s.répa, cékla, káposzta)rizs+tojás+fűszer ezek sütőben megsütve

rakott krumpli/bab/káposzta/brokkoli/karfiol tojással, zöldségekkel (pl spenótos-tojásos rakott krumpli reszelt sajttal)

töltött zöldségek(pl cukkini/paradicsom/hagyma/paprika stb) túróval, tofuval, rizzsel, gombával, zöldségekkel

gomba/tojásprökölt rizzsel

tejberizs

paradicsomleves reszelt sajttal

gyümölcsleves, tojásleves, zöldséglevesek

sült hagyma/krumpli

zöldsége tészták(pl káposztás)

édes tészták(pl diós/túrós/mákos stb)

mákosguba/gombócok/nudli stb

tojásrántotta zöldségekkel

lencsefőzelék főtt tojással

zöldségkrémlevesek zsemlekockával

sárgaborsófőzelék tükörtojással

kelkáposztafőzelék rántott sajttal

2011. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
utolsó: a vegánok nem esznek tojást se tejterméket.
2011. szept. 10. 10:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségleves, gyümölcsleves, főzelékek, zöldségfasírtok, rizses/krumpis ételek, durum tészta zöldséges szósszal/krumplis tészta/mákos tészta, saláták.

Én is vegán vagyok és ilyeneket szoktam csinálni. Szerintem ezek olcsók, egészségesek és finomak is. Jah és egyszerűek is, nem vagyok ngy konyhatündér..

2011. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
2011. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Zöldségek, gyümölcsök minden változatban; akár saját kitalált kreációban is.
2011. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
33%
Az én kedvencem a zöldséges tészta: Egy csomag tai, vagy kínai keveréket serpenyőben megsütsz-némi kis szójaszósszal-, hozzákevered a kifőzött, leszűrt spagettit, esetleg egy kis reszelt sajtot teszel rá. Nem kell összesütni,de, ha sok időd van úgy is jó.Kecsuppal megspékelve isteni!
2011. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
sok gyümi és zöldség :)
2011. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
45%
vegyél 1 db sárgarépát az olcsó és egészséges is(jót tesz a szemnek)
2011. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Zöldségkrémleves: teszkóban lehet kapni előre összeállított leveszöldséget, azt megpucolod, felvágod, kicsit olajon megpárolod, aztán felöntöd vízzel és megfőzöd. Ízlés szerint lehet fűszerezni, nálam só, bors, petrezselyem, szerecsendió a nyerő. Végül 2-3 kanál lisztet teszel bele, botmixerrel pépesíted (akár előre kiszedhetsz egy kis zöldséget, hogy legyen valami benne, én nem szoktam, mert úgysem sikerül mindig az összes zöldséget leturmixolni :D). Ezután még egy kicsit forralod, hogy a liszt megfőjön és kész. Magában is isteni hidegen-melegen, valamint pirított kenyérkockákkal és levesgyönggyel is.
2011. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!