Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok! Mi a baj a...

Vegetáriánusok! Mi a baj a mézzel, és a tejtermékekkel?

Figyelt kérdés
Én nem tartom magam vegetáriánusnak, bár nem eszek húst, mivel a hús gyilkosság. Ennek ellenére szoktam enni állati eredetű termékeket, mint a méz, vagy sajtok, mert imádom. Nekem van méhész ismerősöm, ő nem bántja a méheket, szereti őket, ez ilyen kölcsönös együttélés. Legalábbis nekem úgy tűnik. Van ismerősöm aki tehenet tart, ő sem eszi meg a teheneit, csak tartja őket, ők meg cserébe adnak neki tejet. Ebben mi a rossz szerintetek?
2011. okt. 1. 11:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
Mert szerintük ezzel kizsákmányolják a méheket (WTF?) A tejre meg azt mondják, hogy semmilyen élőlény nem eszi meg más állat tejét. Marhaság!
2011. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus vagyok, kb. 20 éve, és mind tejtermékeket, mind mézet rendszeresen fogyasztok. Az égvilágon semmi bajom nincsen sem az egyikkel, sem a másikkal. A méz és a tej nyeréséhez nem kell megölni egyetlen állatot sem. Nem tudom, honnan vetted, hogy ez egy vegetáriánus számára rossz lenne. Egy vegán számára esetleg igen, de ők a vegetáriánusoknak csak egy részét képezik ;)
2011. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Onnan gondoltam, hogy olvastam már olyat, hogy valaki ezeket sem eszi meg, akkor ezekszerint ők a veganok :)
2011. okt. 1. 11:16
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánusoknak is több fajtája van.
2011. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%

A hús nem gyilkosság. Azért tartják a haszonállatokat,hogy a húsukat megegyük. Húsra szüksége van a szervezetnek,mással nem tudod pótolni. A szója pedig nagy mennyiségben rákkeltő.

A bolhát,vagy legyet sem ölöd meg? Azok is állatok.

2011. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom voltál e már vágóhídon, én voltam, engem eléggé megviselt. Az tényleg gyilkolás, kínzás ami ott megy. Amúgy nem kell ilyen szélsőséges példákat felhozni, mint pl. a legyek, de igazából nem szoktam megölni őket, hanem kiengedem az ablakon. (általában)
2011. okt. 1. 22:18
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
Vidéken nőttem fel, voltak disznóink, tyúkjaink. Nem falu, hanem város. Volt elég disznótor, "tyúktor" mégse tartom gyilkosságnak. Mivel nem díszállatnak tartjuk őket, hanem azért, hogy megegyük őket.
2011. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Meg a szúnyogokat is hagyod, hadd csipkedjenek? :D
2011. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem hagyom :)
2011. okt. 2. 09:18
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én eszem ilyesmit, de vegetáriánus vagyok. Nem tartom igazán jó dolognak, csak mértékkel fogyasztok mézet. Sajnos akár bántják a méheket, akár nem, a nemzetközi mézfogyasztás és a méhpusztulás növekedésének statisztikája egybeesik :(
2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!