Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, Ti megeszitek...

Vegetáriánusok, Ti megeszitek a hús leves levét? Vagy mondjuk a pörköltnek a szaftját? Tehát olyan ételt, ami húsos, de csak a levét, vagy a többi részét?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen nem. Etikailag a húsleves és a hús egy és ugyanaz. A halál eredménye.
2011. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

"Természetesen nem. Etikailag a húsleves és a hús egy és ugyanaz. A halál eredménye."

Azért ekkora idiótaságokon jókat lehet röhögni!

2011. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki vegetáriánus, az nem eszik ilyet, mert ugyanaz, mint a hús. Van olyan ember viszont, aki nem eszik húst, de a húslevesnek a levét megeszi, ők nem vegetáriánusok. Ugyanez a helyzet a pörkölttel vagy bármi hasonlóval.
2011. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ez a kérdés nonszensz. Nézz utána a vegetarianizmus definíciójának.
2011. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen nem! Semmi olyat nem eszek/viselek/használok, ami állatölés eredménye!
2011. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Döglevet? Nem köszi, de büdös... a lé is és a benne főtt zöldség is. Sajnos főzés során minden átveszi az ízeket.
2011. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 viktoria1954 válasza:
48%

Nem nonszensz, laglábbis én úgy tudom...Igen egyszerű sem húst sem más állati eredetű ételt nem eszik egy vega... pl sajt túró tojás stb... Én nem vagyok vega, de sztem az nem igazi aki csak húst nem eszik...

Amúgy kedves vegetáriánusok! Tiszteletben tartom az étrendeteket, de most olvastam hogy a szója 95%-át az usából importálják, ahol szinte minden szója génkezelt...Vegyetek biot ha van rá mód... Ja és bocsi h eltértem a kérdéstől...

2011. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

A válasz megírásának időpontja: ma 17:16

Én magyar vagy eu szóját eszem általában, egyébként igaz lehet, hogy a szója 95%-át az USÁból importálják, viszont a szója 95%-a kb nem emberi fogyasztásra kerül. Az emberi fogyasztásra importált jó minőségű szójatermékek nagy része német, osztrák vagy magyar szójából készül. (Van magyar bio tofu magyar szójababból például, sőt a legtöbb helyen csak azt lehet kapni.) Génkezelt szója általában csak adalékként kerül ételekbe(pl lecitin), vagy valamilyen készételbe teszik. Így a hústermékek esetében a génkezelt szója káros hatásainak valószínűleg jobban ki vagyunk téve, de engem ez nem érint :) Viszont állítólag a tej minőségére is kihatással van ez, de szerencsére itt kisvárosban a szomszéd tanyáról a bolti ár töredékéért be lehet szerezni a tejet, és szóját tudtommal nem kapnak a tehenek. (Helyben legeltetnek)

2011. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

17:16 tévedsz!

A lakto-ovo vegák fogyasztanak tejtermékeket és tojást is,

az ovo-vegák tejtermékeket nem, de tojást igen,

a lakto-vegák tojást nem, de tejtermékeket igen,

a vegánok pedig SEMMILYEN állati eredetű ételt nem, tehát pl. mézet sem!

2011. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 viktoria1954 válasza:
100%

17:16 :

Huhh ez nem tudtam... Hát ha jó tanácsot nem is adtam, de legalább tanultam valamit. Köszi... (mézre nem is gondoltam volna soha)

2011. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!