Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Itthon melyik márka forgalmaz...

Itthon melyik márka forgalmaz vegán tisztálkodási szereket és kozmetikumokat? (amiben nincs állati éredetű anyag és nem tesztelik állatokon)

Figyelt kérdés
Azért ide írom, mert itt több a vegán mint a szépségápolás topicban, és valószínüleg több értelmes választ kapok.

2011. okt. 12. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Én az Avont és a Niveát tudom, hogy nem tesztelik állatokon a terméket.
2011. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
DM Alverde márka. Natúrkozmetikum, szerintem nagyon jó, és megfizethető, szinte nem is drágább, mint pl. egy nem natúr, de nem sajátmárka.
2011. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Nivea, Avon, Alterra (Rossmann márka), Alverde (DM márka)
2011. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tulasi.
2011. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy az avon és a nivea is tesztel!
2011. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó: akkor rosszul tudod....

Amúgy még az Yves Rocher

2011. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
De az Avon használ állati eredetű anyagokat, a Nivea is, marad az Alverde, meg a Bioboltokban kapható számtalan ilyen készítmény, amikre ott helyben kéne rákérdezni.
2011. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Biola termékek. Magyar. Az egyik legjobb, de elég drága.

Az AVON nem tesztel, de a Nivea igen. Igaz nem közvetlenül, hanem közvetve. Ez azt jelenti, hogy más cégnek fizet a kísérletekért....

2011. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Sajnos nagy a tájékozatlanság errefelé. A PETA-nak és a Vegan Society-nek is vannak listái, amelyek között előfordulnak Mo.-n is forgalmazott termékek. Azonban senkit se tévesszen meg a nagy betűkkel ráírt márkanév, mert sokszor csak a forgalmazóé, nem a gyártóé. A másik dolog: sem a Nivea, sem az Avon nem vegán. Korábban ezt hazudták, de lebuktak. Én nézegettem a listákat, és sajnos az a tapasztalatom, hogy pl. a DM-es márkák is mindkét listán rajta vannak, de a termékeken nem találom sem a "not tested on animals" sem a "vegan" logót...


[link]


[link]


Egyébként pont ma vettem a Goods Marketben egy Amazene szappant, ez vegán (a listán is megtalálható, és logó is van rajta). Én a logóknak hiszek. Drogériákban és nagyobb üzletekben kaphatók Eveline és Himalaya termékek, ezek állatkísérletmentesek.

2014. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Majdnem elfelejtettem: A Tesco és az Auchan is rendelkezik olyan saját márkákkal, amelyek állatkísérletmentesek és gondolom, ha az olyan tudatos vásárló, mint jómagam, ellenőrzi a címkén, hogy van-e benne állati eredetű komponens, akkor vegánt is találhat köztük. :) Ilyen pl. a b5 pro-vitaminos sampon (Tesco), az Extracts (Tesco) és az Auchanban van baba törlőkendő, már nem emlékszek a pontos nevére, de az egyik legolcsóbb fajta. Ja és van a dr.organic, ami egy drágább kategória.

Én egyébként azon szoktam gondolkodni, hogy a magyar gyártású termékeken azért nem látok logót mert

a) mindegyiket állatokon tesztelik, vagy

b) semelyiket sem tesztelik állatokon és így nem foglalkoznak holmi logókkal??

2014. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!