Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha mosom a saláta leveleit,...

Ha mosom a saláta leveleit, akkor mi az a csúszós, sikamlós anyag, ami rajta van? Vízzel lejön.

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:45
 1/7 anonim válasza:
100%
szerintem azt a csigák hagyták maguk után
2010. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De minden levelen van, még a belsőkön is, és beteríti az egészet. Elég könnyen lejön, de kíváncsi vagyok, hogy ez természetes, vagy esetleg valami növényvédőszer maradványa lenne?
2010. júl. 20. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg kezdődő penészedés. frissen vetted? Illetve hol vetted?
2010. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tescoban vettem. Frissnek tünt. Már többször éreztem ezt az anyagot rajta ez előtt is, és ha dörzsölgetem folyó víz alatt, akkor lejön. De nem nyálkás, csak sikamlós a levele.
2010. júl. 20. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
érés segitő vagy tartósítószer szokott lenni :(( alaposan csutakold le
2010. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszer tegyél egy kísérletet. A piacon frissen (termelőtől) vett salátán nincs ilyen. Tedd be a hűtődbe, esetleg egy másikat még zacskóba is becsomagoltan tégy hűtőbe. Kb egy hétig kell ebben a környezetben "rothasztanod", hogy ez a nyálkás baktériumkultúra kialakuljon rajta.

Én legalábbis csak hűtőben felejtett salátánál tapasztaltam, igaz a Tesco-ban nem veszek sem zöldséget, sem gyümölcsöt...

2010. júl. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem viasz.
2010. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!