Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Volt-e húsevéssel, állatok...

Volt-e húsevéssel, állatok levágásával kapcsolatos vitád szüleiddel, nagyszüleiddel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 21:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
41%
Soha. Természetes,hogy az állatokat levágják és a húsát megesszük. Az ember mindenevő és a húsra szüksége van.
2011. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
49%

Beszélgettünk róla.Amikor vega lettem mondtam anyámnak hogy már eszek húst,mire Ö:ne hülyéskedj fiam,hát húst kell enni!Akkor legalább egyél csirkét,meg halat!

Erre Én:Ja,pont csirkét amit 48 nap alatt vágásérettre hízlalnak egy szűk kis ketrecben.Szerencsétlen még mozogni is alig tud,ráadásul telepumpálják növekedési hormonnal,meg antibiotikummal.Na erre már nem mondott semmit,csak hogy mostanában már Ők is kevesebbet esznek,mint régen!Elfogadták hogy vega lettem,és már a párom is kevesebb húst eszik,mert Ő is érzi a vegetáriánus táplálkozás előnyeit:)

2011. okt. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Én sem szeretem, ha állatokat kínoznak, de az állatok sajnálatától még nem fogok leszokni a húsról.


A kérdésem főleg a háznál tartott barmok és baromfik levágásával kapcsolatos.

2011. okt. 14. 22:15
 4/51 anonim ***** válasza:
45%

Igen volt, amikor nem akarták nyáron levágni a z egyik disznót, pedig úgy ettem volna egy kis friss disznósajtot!

Sajnos meg kellett várni a decembert!

2011. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
21%
utolsó ez g.eci volt de tetszett
2011. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
28%

Soha nem volt belőle vita. Hús az kell, nem bírnák csak zöldeken meg tésztákon élni.

Lávágásnál már volt vitám a nagyszüleimmel, mert 8 éves voltam amikor nagykéssel a kezemben megindúltam a röfi felé, hogy majd megforgatom benne a bökőt. Elvették tőlem a veszélyes szerszámot. :(

Booorzasztóóó!

2011. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
64%
Apám egyszer adott egy linket hogy nézzem meg mert érdekes. (Ekkor kb. 14 lehetettem) Az Earthlings című dokumentumfilm volt az és annyira kiakasztott hogy azon a napon bőgtem a rántotthús felett. Apám meg csak nézett rám hogy mi bajom van,és mikor elmondtam hogy megérintett a film és sajnálom az állatokat,akkor meg elkezdett mentegetőzni hogy nem gondolta hogy ennyire durva lesz nekem,azt hitte ezt már tudom.
2011. okt. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Ezt az Earthlings-et be kéne tiltani...
2011. okt. 14. 23:10
 9/51 anonim ***** válasza:
71%
Sose volt belőle gond. Ahogy egy pesti ismerősöm mondaná "vidéki almaszagú parasztlány" vagyok. Legalábbis ilyen téren.
2011. okt. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekkoromban tyúkokat tartottunk, amikor nagymamám levágta őket, mindet megsirattam, mert nagyon szerettem őket, mindegyiknek nevet adtam, amikor a kertbe kiültem még az ölembe is felugrottak. Nagyanyám azt mondta amikor vágta őket, hogy menjek onnan, mert ha sajnálom őket, akkor nem jön ki a vérük, amiből mindig finom hagymás sült vér készült. :-)))
2011. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!