Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egy igazi vegetáriánus ugye...

Egy igazi vegetáriánus ugye nem eszik halat sem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 00:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

kicsit off, de témába vág :D


szal valamelyik éjjel félálomban hallottam a natgeón h a középkorban francia szerzetesek nem ehettek húst, de halat igen és nemtudom már miért, de a nyulat is halnak nyílvánították és ehették azt is :D

2011. nov. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
63%
egyébként nekem van vega ismerősöm, ő azt mondja azért nem eszik húst mert ahhoz meg kell ölni az állatot, eszerint nem ehet halat sem, mert azis állat :) mondjuk a gyerekeinek megcsinálja a csirkét vagy akármi mást szal ez így kicsit ellentmondásos na mind1 :D
2011. nov. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, értelemszerűen sem halat, sem tengergyümölcseit nem eszünk.

Szerintem, aki igen az válogatós hús evő és csak a halat szereti. :)

Ha tévednék, valaki magyarázza meg, hogy a hal miért nem állat.

2011. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Többféle vaga,ill táplálkozás van! '. Egyáltalán nem eszik húst-a halat is belevéve. 2.Halat eszik. Van aki sertést nem. 3. Van aki baromfit igen. 4. Aki csak nyers zöldséget-gyümölcsöt. 5.Csak folyadékot. S aki /szinte/bármit eszik-iszik ,ugyanúgy lehet egészséges vagy beteg. A lényeg,hogy Boldog légy!/S jó étvággyal egyél-igyál!/ Deni-papi
2011. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, ne írj hülyeségeket.


Többféle vegetáriánus táplálkozás van, de!


Aki baromfit és halat is eszik, az semi-vega (azaz félig vega. mondanom sem kell, hogy az ilyet senki nem tekinti normális vegának, sem a húsevők, sem a valódi vegák, csak ők magukat hülyítik).

lakto-ovo vega, aki tejtermékeket, tojást is fogyaszt

ovo-vega aki tojást is

lakto-vega aki tejtermékeket is

vegán, aki csak zöldséget, gyümölcsöt fogyaszt, de semmi állatie redetűt, pl. mézet sem.



Az első válaszadónak meg üzenném, hogy a szervezetünk nem fehérjéket vessz fel, hanem esszenciális aminosavakat, melyek egyébként jóval nagyobb mértékben találhatóak meg a tejtermékekben és tojásban, mint a húsokban (amiből a legtöbb egyébként elvész sütés-főzés után, és egyébként is a szív, máj, bensőségek tartalmaznák egyedül az értékelhető mennyiséget). A zöldésg/gyümölcsök és a húsok kb. egy szinten állnak aminosavak tekintetében.

2011. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A vegetarianizmus alapelvei közé tartozik a nem ártás, tehát hogy amit megeszünk, az ne okozza más állatok halálát. Tehát semmilyen állat húsát vagy belsőségeit nem fogyasztjuk, halat sem. Ezt az életmódot már több ezer éve is hirdették, sok ókori filozófus és vallási vezető is vegetáriánus volt. A keresztény egyház ugyan engedélyezte böjt idején a hal fogyasztását (ezzel kijátszva a húsevés tilalmát), ettől függetlenül a hal is élőlény, a halhús is hús. Ez a szokás pedig nem keverendő a vegetarianizmussal.
2011. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, te írsz hülyeségeket.

A bevitt fehérjeforrásokból aminosavakat veszünk fel, amiket a szervezet elő is tud állítani, viszont az életfeltételeinkhez szükséges aminosavakból 8-at nem tud, ezért kell ezeket pótolni, és ezeket nevezzük esszenciális (a nevében is benne van: nélkülözhetetlen!) aminosavaknak.

2011. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én tisztában vagyok vele, csak nem akartam + fél bekezdésben elmagyarázni, hogy minden szőrszálhasogató megértse.

Csöppet sem változtat azon, hogy a legtöbb esszenciális aminósav egyszerre csak a tojásban és a tejtermékekben található meg.

2011. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ember, te hol voltál biológiából? Szerinted a halak fotoszintetizálnak?

Ha még a gombát kérdezné meg minden 5. félművelt... a tengeri állat mi az istenért nem állat nektek?

2011. nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Aminosavakkal táplálkozunk? semi mást nem vesz fel a szervezet?
2011. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!