Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kedden többnapos osztálykiránd...

Kedden többnapos osztálykirándulásra megyek, de főzni nem igazán tudok. Ugyan nem én leszek az egyetlen vegetáriánus, de kétségtelenül az egyetlen, aki tojást sem eszik. Mit tehetnék? (Lesz főzési lehetőség)

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

léböjtkúrát tartasz


tejterméket eszel?

2011. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent a több napos? Hány nap? Vagy hideg élelmet viszel magaddal annyit amennyiből elélsz a kirándulás végéig, vagy viszel magaddal annyi pénzt, hogy ott vásárolj hideg élelmet. Más ötletem nincs. Mert egy nap nem elégrá, hogy megtanulj főzni.
2011. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
jó kis konzervek meg zacskós levesek átsegíthetnek ezen a gondon.
2011. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tejterméket még eszek, egyébként pénteken vagy szombaton jövünk haza. Én gyümölcskúrára gondoltam, amit egyáltalán nem ellenzek, mert egyébként is ki akartam próbálni. Csak nem szeretném, hogy hülyének nézzenek miatta..

Egyébként melegben többnyire nincs is étvágyam.

2011. jún. 19. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy képzelem el az osztálykiránduláson való főzési lehetőséget, hogy közös bográcsozás lesz.

Ha tényleg így van, akkor érdemes amellett kardoskodni hogy főzzetek lecsót, és legyen egy olyan kondér is, amibe nem kerül szalonna meg kolbász.

A húsosok ehetik a kolbászosat, a "kicsitvegák" ehetik pl tojással, te meg eheted rizzsel vagy kenyérrel.


Ha nem, akkor szendvicsek, konzervek, zacskósleves.

2011. jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

menü: sajtostészta, túrós tészta, párolt zöldség + joghurt, konzerv vörösbab paradicsomszószban, joghurtos kukoricasaláta


kb mindet csak a 2-3 összetevőből össze kell önteni

2011. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél néhány instant kaját, az pont jó ilyen esetekre. Levesek közül bármit vihetsz, azok húst sose láttak, aztán lehet kapni olyat, hogy pl. négysajtos tészta, knorr meg maggi csinál ilyeneket, egy nagy zacskóban van, beleöntöd a vízbe és pár percig forralod. De ez rá is van írva a hátuljára. A levesek ugyanígy vannak.

Igaz, itt a tojást nézd meg előtte, van-e a tésztában.

Aztán lehet kapni különféle konzerveket, most ami eszembe jut és nincs benne hús, az a babgulyás, de érdemes elmenni egy hipermarketbe és végigböngészni ezt a szekciót. Néhány nap alatt semmi bajod nem lesz ezektől.

2011. jún. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

paprikáskrumpli-nem is kell megmondanod hogy vega vagy, egyszerűen kiturkálod a szalonnát, kolbászt meg a virslit

lecsónál szintez

babgulyás, gulyásleves-húst hagyd ott két nagy szelet kenyér és jól is laksz

szójatejet, rizstejet vigyél (2dl) azt még hűtőbe se kell tenni

vigyél müzlit is-reggelire nagyon kiadós, van olyan hogy egy adagos naturba és ízesítettbe is

müzliszelet, győri édes, kekszek

gyümölcsök jók, főleg alma, banán sokáig elállnak

csemegekukorica konzerv, krémlevesek, savanyúságok

kölesgolyó, extrudált biobulátok( nagy zacskó 200ft, hozzá veszel a boltba egy pohár kefírt tuti jól laksz:))

almachips, banánchips, extrudált pászkák, kétszersültek

zöldségkrémek, lekvárok, méz-reggelire nyugodtan eheted kenyérrel vagy pászkával

zöldborsó, gombakonzerv

tejterméket eszel-tej, kefír, joghurt, túró, sajt ezekből is bőven ehetsz jól fogsz lakni

paprika, paradicsom, uborka

vigyél tésztát, abból nagyon sok félét és gyorsan össze tudsz dobni,pl paradicsomszószos, gombás, zöldséges, cukkinis stb

rizs, krumpli, hozzá akármilyen zöldsék gyorsan megvan

2011. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyenkor szoktam szólni, hogy vega vagyok és ha rendesek, akkor elintézik, hogy én is tudjak enni. Ha nem akkor marad az elöttem felsoroltak hasznos tanácsai.
2011. jún. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ez a kiturkálós dolog, nem megy a vegáknál,azt sem eszik meg, amibe belefőtt a hús.

a kérdezőnek. főzz magadnak főzelékeket, ha a tejtermék mehet, akkor tejföllel sűríteni.

sajtos-tejfölös tészta.paradicsomos tészta,sajttal. vannak tojás nélküli tészták is. mindre rá van írva a főzési idő.

körözött paprikába töltve.

és amit írtál, gyümölcs minden mennyiségben.

kellemes kirándulást:)

2011. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!