Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ismer valaki olyan intézetet,...

Ismer valaki olyan intézetet, ahol fogllakoznak reform dolgokkal? Vegetarianizmus terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Évek óta nem eszem húst, és szeretnénk jövőre babát. nagyon sokat gondolkozom rajta, mi legyen a táőlálkozásommal. arra gondoltam, ha lenne valami szervezet, vagy klinika, ahol foglalkoznak ilyesmivel, mint vérvétel, étrendösszeállítás és ellenőriznék rendesen, hogy megvan-e minden tápanyag, illetve pontosan megmondanák mit egyek és mennyit (természetesen húsmentesen) akkor nyugodtabb lennék. Tudom, h ezt megteszik a korházban is, de hallani sem akarnának ott arról, h nem eszem húst, és nincs kedvem ehhez a hercehurcához. 5 éve azt hallgatom, h minden vega folyton beteg meg nem lesz hajam fél év múlva. 5 éve szebb a hajam és a bőröm mint valaha és végre van rendes emésztésem.
2012. jan. 17. 10:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
te nem vagy normális. nem azt mondtam, h azóta szép vagyok, hanem hogy azóta vagyok egészséges. a tápanyaghiány leginkább a bőrön és a hajon látszik meg. sztem meg te ne vállalj gyereket mert eszed annyi mint egy marék lepkének. továbbiakban kérem olyanok válaszoljanak, akik nem az életmódomat akarják megkérdőjelezni, hanem adnak választ arra, amit kérdezek. és mivel szakemberek segítségét szeretném kérni, egyértelmű, hogy igenis felelősségteljes ember vagyok
2012. jan. 22. 16:52
 2/15 A kérdező kommentje:
a másik, h természetesen a gyerekem és a saját egészségem az első. hiszen akkor lesz@rnám, h jó-e ez így. aki eszi a hormonokkal és antibiotikumokkal tele levő húsokat degeszre a terhessége alatt, az bezzeg vállaljon gyereket!
2012. jan. 22. 16:54
 3/15 A kérdező kommentje:
nem, nem vagyok sötét. értem. az volt a bajod, h a külsőm fontosabb. de ezt nem értem mire alapoztad. egyáltalán nem mondtam ilyet. az egészség a legfontosabb. és szentül meg vagyok arról győződve, hogy egészségesebb leszek én is és a gyerekem is ha nem eszem húst. egyszerűen ahhoz kérek segítséget, hogy tökéletes legyen a tápanyagbevitelem, mert szeretném, ha mindent megkapnánk, amire szükség van. ezért kéne magam szégyellni? mégis miért? az életmódommal nincsen bajod. akkor az a bajod, hogy tájékozottságot, energiát és pénzt nem kímélve a legjobbat akarom a gyerekemnek? szörnyű vagyok, igazad van
2012. jan. 22. 17:30
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Abból indulj ki, hogy egy fejlődésben lévő gyereknek mindenre szüksége van! Így sajnos a húsra is! Majd felnőtt korában eldönti hogy neki mi a jó és mi nem! Gondolom te is vegyes táplálkozásúan voltál nevelve és eldöntötted hogy neked mi a jó. Hagyd ezt a döntést meg neki is és addig is tápláld úgy hogy mindent megismerhessen a szervezete. A szebb hajra és bőrre utaltál a soraidban valamint lerítad hogy hallani sem akarsz arról hogy változtass a táplálkozási szokásaidon a baba érdekében! Ezt te magad írtad le. Akkor szerinted mire kéne ebből következtetnem?
2012. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon sok tanulmány van már, ami bizonyítja, hogy a húsmentes étrend egészséges. van ismerősöm is, akinek 12 éves a gyermeke, és ő soha nem evett húst, ahogy a gyermek sem. nem allergiás és még sosem volt beteg. sok tanulmány szerint az allergia a hús miatt van. ha ez igaz, lényegében ártok vele. ezért szeretnék szakemberhez fordulni. aki segít ebben, akinek van ilyennel tapasztalata és aki rengeteg ilyen embernek segített már. ha a vérképem tökéletes, és mindent megeszek a hús helyett amire a gyereknek szüksége van, nem szenvedhet hiányt, és jó esélye van rá, hogy egészségesebb legyen társainál. szeretnék tájékozódni. nem vagyok teljesen elzárkózva a húsfogyasztástól sem, ha nem találok ilyen szervezetet vagy klinikát, nem marad más választásom. de akkor sem fogom a könnyebb utat választani, mert mindenki ezt teszi
2012. jan. 22. 18:38
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Igen olvastam már hogy vannak ilyen gyermekek és értem én a szülőket is valahol, viszont úgy gondolom nincs joga egy szülőnek ráerőltetnie a saját akaratát meggyőződését! Mondok egy példát. Az én gyermekem nincs megkeresztelve mert majd megismertetjük vele a vallás fogalmát, a vallási fajtákat és majd ő eldönti akar e és ha igen milyen vallási formát fog választani. Ha ő meg akar keresztelkedni akkor biztosítani fogjuk a feltételeket ehhez. Én szülőként akkor is azt gondolom, hogy joga van mindent megismernie egy kisgyermeknek ez vonatkozik az ételekre és mindenre a világon. Attól még te élhetsz vegaként, ő úgyis azt fogja látni és hidd el el fogja tudni dönteni nagyon korán hogy neki mi a jó. Azért én megkóstoltatnám vele a husit is. Az én kislányom

3,5 éves és két éves kora óta eldönti hogy neki mi a jó és mi nem. Mi a finom számára és mi nem. Én pedig tiszteletben tartom a döntéseit, hiszen nem buta, csak picike.

2012. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ugyanígy vagyok ezzel én is. a vallásban ugyanez a véleményem...csak ha a hús miatt allergiás lesz vagy ilyemsi, azt nem tudom visszacsinálni. persze, ha 4 évesen kitalálja, h húst akar enni, én teljes mértékben támogatni fogom az ötletet, ha szereti és azt akar enni onnantól. de a vallásosság azért más tészta. de ha ezt az elvet követed, ennyi erővel ahhoz sincs jogom, hogy húst etessek vele, hiszen az is egy döntés. asszem kimondhatjuk, hogy jót nem lehet tenni.
2012. jan. 22. 19:08
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Én ezt nem osztom, mert alapból vegyesen kell egy fejlődésben lévő gyereknek táplálkoznia szerintem! Ráadásul, ha allergiás lesz akkor nem a hústól hanem inkább attól h esetleg évekig nem evett húst. Nem mondom hogy minden nap egyen nálunk is kevés hús van mert én alapból nem vagyok hús kedvelő. Egy héten egyszer van és akkor eszik a gyerek is, meg persze amit az oviban kap, de én mindent próbálok vele megismertetni ami tőlem teli, és így tud miből választani. Tehát a lehetőséget kell neki megadni ahhoz hogy dönteni tudjon. Volt egy barátnőm, aki azt mondta ő utálja a halászlét és a halat. Kérdeztem tőle, hogy miért? Azt nem tudta megindokolni mert mint kiderült soha nem evett még halat!!!! Aztán tini korában megkóstolta, és azót imádja a halat és a halászlét is. Csak éppen az anyukája undorodott a halhoz nyúlni és azt tanított meg a kislányának, hogy az undorító dolog. A kislány elhitte ezt. Aztán persze megköszönte neki tiniként, hogy eltorzított a valóságot és megfoszotta őt egy olyan kulinálris élménytől amit ő tuljadonképpen nagyonis szeret. Hát ez van. Én nem akarlak meggyőzni, ha van egy ilyen klinika akkor kívánom hogy találj rá! Ha nincs akkor pedig a még meg nem született kisbabád érdekében kérlek hogy gondold át még párszor a dolgokat.
2012. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Ááájájáj. Mobilról írok, úgyhogy elképzelhető, hogy zagyva lesz, de nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá! Vegán vagyok 3 éve és a gyerekemnek se fogok soha húst adni! 1. Legyen ez majd az ő döntése. Miért kell ezt megfordítani?? Azért mert a buta társadalom ngyrésze húst eszik? Húsnál rosszabbat nem tehetz se magaddal se a gyerekkel. 2. Én úgyhallottam, hogy a kórházban igenis már a vegetáriánus étkezést tanácsolják a kismamáknak.

Tudok könyveket, blogokat ajánlani,... majd ha gépnél leszek. Vagy írj privit.

Párod is vegetáriánus?

2012. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
írtam privit neked
2012. jan. 23. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!