Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért zöldség a dinnye, és a...

Miért zöldség a dinnye, és a paradicsom miért nem az?

Figyelt kérdés
Erre nem találtam meg a vonatkozó szakirodalmat.Valaki nem tudja mi alapján döntik ezt el?
2012. jan. 17. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A dinnye is gyümölcs, mert a termését esszük meg. Zöldségnél magát a növényt, illetve valamelyik részét, míg gyümölcs esetében a termését. Én így tudom.
2012. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Dinnye - gyümölcs

Paradicsom meg vita tárgyát képezi van akinek gyümölcs van aki pedig zöldségként értékeli.

2012. jan. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
a paradicsomot én zöldségnek értékelem, mert nekem az a gyümi, ami édes, magas cukortartalmú. Amit általában sós ételekhez eszünk, az nekem zöldség.
2012. jan. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tetro ***** válasza:
54%
a paradicsom bogyótermés, így gyümölcs.
2012. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Mivel a zöldség és a gyümölcs nem tudományos, rendszertani fogalmak, ezért nincs rá igazi válasz.


Én is azt tekintem zöldségnek, amit sós ételhez, fogyasztok, bár mivel magában szeretem a nyers zöldségeket és gyümölcsöket is, ezért nekem sem tiszta a dolog.


Az a fő, hogy finomak. :D

2012. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Első, akkor a paprika is gyümölcsnek számítana, mert az is a növény termése. Nem ez alapján csoportosítják.
2012. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Olyat is hallottam, hogy a savas kémhatásúak a gyümölcsök, a lúgosak a zöldségek.


De továbbra is mondom, ezek nem tudományos meghatározások, pusztán szokás dolga, ki mit minek mond.

2012. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallotam még, hogy a dinnyét bárki zöldségnek hívta volna. :)
2012. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Palm válasza:

Mivel a zöldség és a gyümölcs nem tudományos, rendszertani fogalmak, ezért nincs rá igazi válasz.


Palm, te tudatlan, a "botanika" kifejezést hallottad már valaha??

2012. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

A zöldség kifejezés konyhaművészeti műszó. Definíciója nem tudományos igényű, nagyrészt önkényes és szubjektív.


A lágyszárú növények bármelyik részét, ami emberi fogyasztásra alkalmas, zöldségnek nevezhetünk, kivéve a gabonaféléket, az olajos magvakat, fűszereket és a konyhai értelemben vett gyümölcsöket. A gombákat is zöldségeknek szokás tekinteni, holott azok teljesen más biológiai kategóriába tartoznak (valamikor a növények alá sorolták őket).


A zöldségek közül némelyiknek a levelét fogyasztjuk (például fejes saláta), másnak a szárát (spárga), gyökerét (sárgarépa), virágát (brokkoli), gumóját (fokhagyma) vagy éretlen, húsos magvait (zöldborsó, bab). A zöldségfélékhez tartoznak olyan növények is, amelyeknek botanikai értelemben vett gyümölcsét fogyasztjuk, ilyen az uborka, a tök, az avokádó, a paprika és a paradicsom.


Mivel a „zöldség” nem botanikai kifejezés, nincs ellentmondás abban, hogy egy növényi rész botanikailag gyümölcs, de egyébként zöldségnek tekintjük. Régi könyvekben is találkozhatunk olyan nézetekkel, amelyben a dinnyét zöldségként, a paradicsomot gyümölcsként említik meg.


Általában a zöldségek inkább sósak vagy erősek, mintsem édes ízűek (néhány kivétellel, mint a rebarbara, sütőtök) vagy az óceániai kultúrákban elterjedt édes burgonya, a „kumara”.

2012. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!