Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegán ételeket lehet...

Milyen vegán ételeket lehet készíteni babból?

Figyelt kérdés
A chilis babot már nagyon unom, viszont nagyon jó fehérjeforrás, meg én szeretem is :D

2012. febr. 18. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hagymás babot, tört babot ( megfőzöd fűszeres vízben, leöntöd róla a vizet ha kész,aztán a megfőtt babot összetöröd és liszttel elkevered, egy picit főzöd így tovább a tűzön. Ezt kenheted kenyérre- én sült hagymát is teszek a tetejére. )

Paradicsom pürésen is csinálhatod amúgy..

Meg most olvastam egy krumplis változatot is, szerintem az sem lehet rossz. Mondjuk én azt pörköltes alappal gondoltam.

2012. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Babsaláta.
2012. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szok tam csinálni a szójapörköltet, cukkini pörköltet, gomba pörköltet is, szóval a pörköltszaft nem olyan ritka a konyháman :D
2012. febr. 18. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

babkrém : A hagymátfokhagymát puhára párold kevés olajon, amikor puha akkor rá rakod a babot és 4-5 percig piritod. leveszed a tüzről bele dobod a turmikxba majd 1-2 evő kanál tejfölt teszel hozzá simára kevered és kész . Só ,bors izlés szerint , mi tortilla tekercsre szoktuk kenni , vagy piritosra ,

Tölthetsz meg vele krumplit ilyenkor pár szem babot külön teszek és adok hozzá paradicsomot fel kockázva , tejföl a tetejére és ha összesült akkor piritok rá sajtot ...

/ konzerv bab /

2012. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzd meg úgy, mint az átlag-emberek a babgulyást, csak a husit (gulyást) hagyd ki belőle. Tehát krumplival, zöldséggel, petrezselyemmel stb. Az ízesítésén segíthetsz rá az egyéb fűszerekkel.


Nem vagyok vega, de esetenként a szója-kockából "brassóit" szoktam készíteni, jó sok hagymával, fokhagymával.

2012. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

14:43


Vegán sajtot azt értem, de a tejfölt ebben az esetben miből csinálod? Ledarált szója fűszerezve? Ehhez a recepthez hogyan érdemes ízesíteni?

2012. febr. 18. 15:22
 7/8 anonim válasza:
Hummusz (csicseriborsóból)! [link]
2012. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Csinálj köszögös babot alias agyag tálas bab neten találsz hozzá receptet

Szerintem nagyon finom

2012. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!