Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegák (akik se tjet se...

A vegák (akik se tjet se tojást nem esznek) hogyan pótolják a kalciumot?

Figyelt kérdés
Ha tablettával, az miért jobb mint egy pohár tej?? Nem kötekedésképp csak kíváncsiság.
2012. máj. 21. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nem állati eredetű étel van ami tartalmaz kálciumot
2012. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nem vagyok vega, sőt :D

de fél éves korom ota nem ittam tejet, szagátol is rosszul vagyok. tejtermékeket sem szeretem, sem a joghurtot de még a sajtot sem. vajjal is hadilábon állok, de azért néha lemegy. biztos potlom valahogy, pl főzeléket szeretem, de ugye nem minden nap eszek, sőt, elér ritkán. de nem szedek semmit sem.

2012. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na pont ez lenne a kérdésem lényege h miben van még.
2012. máj. 21. 20:46
 4/16 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, én vega vagyok, de tejtermékeket eszem.

a Sima tejet igaz nem szeretem,(csak a kakaót) de eszem tojást, sajtot, és margarint is, joghurtokban a gyümölcsösöket.

szerintem hüvelyesekkel nem tudom.

2012. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
búzaliszt,brokkoli,bordáskel,rebarbra,paraj,sajtok, fehérbab,lazac, szójabab ezekben van kalcium
2012. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4. Azokra vonatkozott akik nem

5. Köszönöm szépen. Erre voltam kiváncsi

2012. máj. 21. 20:53
 7/16 anonim ***** válasza:

2.ik vagyok.


én is köszönöm, googlezatam is egy kicsit, rájöttem hogy lehet c-vitamin helyett inkább kalciumot kéne szednem, mert a felsoroltak közül nagyon kevés amit eszek, kb 10-20%-a annak, amennyi kalciumot bevisz egy ember.

2012. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ahogy olvasom egyre szánalmasabb. Képtelen beletörődni h nincs igaza. A feltett kérdésekre vagy nem is válaszol v hülyeséget. Ami nem tetszik neki azt figyelmen kívül hagyja. Érvelni képtelen. Jah és mindenki aki nem ért vele egyet az ostoba.

A legviccesebb (most nem keresem vissza) amikor azzal jönnek h az ősember is evett húst v mi a francért rajzolta volna a vadászatot le. És erre mit mond a mi nagy okosunk h mert az iskolába megy az agymosás... stb. Na hallod és biztos a tanárnéni ment ki a barlangba firkálgani kicsit XD XD

2012. máj. 21. 21:44
 9/16 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat nem ide akartam :P
2012. máj. 21. 21:50
 10/16 A kérdező kommentje:
7. Bizony a kálciumot mindenképp pótold ahogy csak tudod. Nagyon fontos a szervezetnek :D
2012. máj. 21. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!