Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van itt olyan, aki "hisz" a...

Van itt olyan, aki "hisz" a paleolit táplálkozásban?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 03:04
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
84%
Részben. Inkább úgy fogalmaznék, hogy bizonyos esetekben előnyös lehet,az egészségünk védelmében, de koránt sem ez az egyedüli táplálkozási forma, amivel ugyanez elérhető. Én fő problémának a túlszaporodott emberiséget kiszolgálni igyekvő, nagyipari étkeztetést látom. Szerintem nem azzal van a gond, hogy olyan élelmiszereket eszünk, amit a szervezetünknek ártalmas, pl burgonya, gabona, hüvelyesek, hús,hanem ezek minőségével, gondolok itt a vegyszerekre és az élelmiszer kiegészítőkre, adalékokra. Magyarul, sok az ember, kevés az élelmiszer, főleg a tiszta és vegyszermentes, szennyezett a környezetünk, a levegő, stresszes napokat élünk. Nem oldaná meg minden problémánkat,a paleolit táplálkozás sem, ha más túlkapásainkon nem változtatunk.Bocs,hogy egy kicsit elkanyarodtam a konkrét kérdésedtől.:D
2012. júl. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
részben igen. Fontos minél kevésbe feldolgozott kajákat enni, hogy elkerüljük a káros anyagokat. Jobb a rizs, krumpli mellé nem szarráfeldolgozott húsokat enni.
2012. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Évszázadokon keresztül ettek mindent az emberek. Mégis egészségesebbek voltak,mint a mai generáció. Olyan táplálkozás nem lehet egészséges,ami egyes ételeket kizár!

Változatosan kell enni tejet,zöldséget,húst,lisztes ételeket, stb. és amit lehet,otthon elkészíteni.

Nem a divatos trendeket kell utánozni.

2012. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

"Évszázadokon keresztül ettek mindent az emberek. Mégis egészségesebbek voltak,mint a mai generáció."

Pont erről szól a Paleolit táplálkozás, majd a végén jól lefikázod.

Ha fingod nincs valamiről, minek böfögsz bele?

2012. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Utolsókám... Azért picit visszavehetnél... Mert ezek szerint te sem igazán vagy képben, csak lököd itt a sódert...
2012. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szoondiii válasza:
67%

Millió évig az emberek változatosan ettek, ma már a tej és a gabonák dominálnak. Hatalmasat nőtt a szénhidrát bevitel, nemesített gabonákat termelünk.. elfordultunk a hagyományoktól, és abszolút máshogy eszünk, mint régen, mint kellene.


És van számtalan kutatás, ami az újféle táplálékaink mérgező hatását igazolja. Innentől ez nem hit kérdése. A ciánkapszula sem hittel öl, hanem mérgező.

2012. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
64%
Én inkább azt tartom problémásnak, amit tej és kenyér gyanánt elénk tesznek a boltban. Nehéz ma jó minőségű élelmet megfizethető áron beszerezni. Én sem vagyok híve az agyonnemesített növényeknek, de annak sem, hogy átessünk a ló másik oldalára és száműzzük az összes gabonafélét és hüvelyest.
2012. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Julie S válasza:
100%
A paleo nem hit kérdése. Ki kell próbálni, de nem csak úgy nagyjából, hanem rendesen betartva. Igazából a paleo egy nagyon szabadon alakítható étrend, így könnyen kivitelezhető. Csak az elején igényel egy kis kreativitást a kezdeti átszokás. És ha az ember megérti a "lényegét", akkor nem csupán étrend lesz, hanem egy életmód is, ami sportot hoz magával és egészségesebb szokásokat a mindennapokba.
2012. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!