Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Melyik a kedvenc salátátok,...

Melyik a kedvenc salátátok, amit otthon szoktatok elkészíteni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
tejfölös ubi, zöldsaláta : jégsali,ubi, kaliforniai paprika,répa,káposzta,lila hagyma.
2012. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Noname saláta á la x család. :)

Saláta leveleket össze szoktam aprítani, bele egy tálba, néha reszelek bele egy kis répát, paradicsomot kockázok bele, kukoricát, ha van itthon uborkát is darabolok bele, sütök mellé egy kisebb rántott húst, azt is bele kockázom és rá valamilyen saláta öntet, avagy alapból majonézes kukorica salátát borítok az egészre a sima kukorica helyett. Igazából nagyjából minden zöldséget bele szoktam tenni, ami éppen van otthon és úgy vagyok vele, amikor a hűtő előtt állok, hogy "hmmm ez is jöhet bele".

2012. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alap:

4 főtt tojást, 2 nyers almát, kb. 10-12 cm kígyóuborkát kockára vágsz. Ha van, lehet csíkokra vágott salátát, vagy kínai kelt is. Ha van egy főtt borsód is. Ezeket összerakod. Egy pohár joghurt vagy kefír, abba egy kis bors + vegeta, nyakonöntöd, és kb. 3-4 órát érjen a hűtőben. Ha akarom, akkor tartárral öntöm nyakon.


Másik:

Paradicsomot cikkekre vágok, pici cukorral megszórom, 1-2 korty vizet csurgatok rá. Amikor a cukor elolvadt, akkor pár csepp citromlével megöntözöm, és megvárom, míg összejárja az íz.

2012. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ava87 ***** válasza:

Kukorica saláta (tejföl, majonéz, csemegekukorica, ha kell, akkor só, bors, néha teszek hozzá apróra vágott hagymát vagy póréhagymát, esetleg csemegeuborkát).

Én-féle krumplisaláta (főtt krumpli, apróra vágott vöröshagyma, főtt tojás, csemege uborka, apróra vágott alma, tejföl/joghurt, mustár, só, bors, szerecsendió).

Tojásos saláta (mindenféle zöldség, pl: póréhagyma, kukorica, paradicsom, kígyóuborka, stb., plusz: tejföl/joghurt elkeverve főtt tojás sárgájával, só, citrombors)

2012. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Francia saláta és tojás sali
2012. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mozzarella és paradicsom, só bors, olívaolaj. ennyi az egész saláta, de nagyon jó.
2012. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Robinson76 ***** válasza:

Ecet-öntetes saláták közül: Paradicsom,Házi vegyes(Csalamádé),Mozzarella carpaccio.

Hideg kevert saláták közül: Orosz hússaláta,Cézár saláta,Citrusos tonhal saláta.

2012. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Francia saláta. Nyami nyami! :3
2012. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Colonel Simi válasza:
Anyám mindig görögöt csinál, de amúgy azt nem szeretem annyira mert olyan modern világi, amúgy finom, én eszek jó otthoni készítésű befőttet vagy kovászos uborkát!
2012. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!