Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden családban a kisebbik...

Minden családban a kisebbik testvér a kedvenc? Veletek is éreztetik otthon? Hogyan teszitek túl magatokat rajta?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én voltam a kisebbik.:) Én nem így éreztem,de amúgy sem érdekelt volna.
2012. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem én voltam a kedvenc pedig én vagyok a kisebb. Mindig a nővéremet ajnározták és még mindig, mert ő van távolabb külföldön...


A pároméknál is a párom a kedvenc, mert ő van messzébb.


22-L

2012. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én középső vagyok. Szoktam is Anyumnak mondani "sanyarú egy sors" :)

Ha a bátyám mond valamit neki van igaza és az ő döntése a helyes, mert idősebb és bölcsebb. Ha a húgom akar valamit, akkor azért kell azt csinálnom, mert ő még kicsi...

Soha sem nyerhetek.

De mindennek meg van a jó oldala. Velem a szülők engedékenyebbek és önállóban kezelnek, mint a testvéreimet :)

2012. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én szívesebben lennék az idősebb. Mindenből kizártak mert től kicsi voltam, és nem is ismerem túlzottan a testvéreim....
2012. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a fiatalabb, még nem érzékeltem, hogy én több mindent megkapok.
2012. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a legidősebb testvér, két fiatalabb tesóm van. Sosem volt nálunk szülői szinten kivételezés :)
2012. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, apám ki is jelentette, hogy ez már pedig így van. Csinálhatsz bármit, akkor is a kisebb a kedvenc mert ő kisebb. Logikus, nem? Amúgy párom szerint is mindenhol így van, náluk is a húga a kedvenc. De persze olyan családot is tudok, ahol a nagyobbik a kedvenc, de ott a kisebb tett is róla, hogy ő ne legyen az... És olyan is, ahol nem különböztetik emg ilyen miatt a gyerekeket. Én nem tudom elképzelni, hogy vállalok egy 2. gyereket, és már az elején tudom, hogy ő lesz a kedvenc mert fiatalabb... Akkor minek több gyerek, ha nem tud valaki egyformán viszonyulni hozzájuk? Amúgy engem már nem érdekel, mert nem lakom ott, van párom. Az biztos, hogy én nagyon megpróbálom bekódolni az agyamba, hogy sose éreztessem a gyerekeimmel ha majd lesznek.
2012. aug. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kisebb a családunkban. Anyum ugyanúgy kezelt mindkettőnket, de anyai nagyanyám például a bátyámat sokkal jobban szerette, elkényeztette, mindenben igazat adott neki. Ne is kérdezd miért tett ekkora különbséget, mert fogalmam sincs.
2012. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
igen pont így volt, a mai napig én vagyok a fekete bárány, az öcsém a sztár.
2012. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a legkisebb és lány. 3 bátyám van,beismerem el voltam kényeztetve,amit viccesen,de egyáltalán nem haraggal felnőttként megkaptam a testvéreimtől. :) Jó testvérek vagyunk!
2012. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!