Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok segitteni? Hogy...

Tudnátok segitteni? Hogy lehet áttérni a vegetáriánus táplálkozásra!

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a sok zöldségtöl felpuffadok! A màsik gondom,hogy állandóan éhes vagyok!
2012. szept. 5. 16:20
 1/9 anonim válasza:
21%
A fahéj csökkenti az étvágyat így annyit ehetsz amennyit bírsz
2012. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem érdemes fokozatosan. Először hagyd el a vörös húsokat, a zsírt az étrendedből, ha ugyan eszel ilyesmit. Térj át csirkére és halra. Hagyj időt magadnak. Csökkentsd a húsadagot és növeld a zöldféléket, tapasztald ki, melyik ízlik, melyik jó neked, melyik kevésbé. Aztán elhagyhatod a csirkét is, esetleg még maradhatsz a heti egy halnál egy darabig.

Kell a fokozatosság, egyrészt, hogy a szervezeted át tudjon állni a másféle kosztra, másrészt mert közben ki tudod tanulni, mit hogyan lehet jól elkészíteni hús nélkül, így nem lesz az az érzésed, hogy üres köretet eszel.


Ami a legfontosabb: hosszabb húsmentes időszak után soha ne "zabálj be" húsféléből. Ha a visszaszokás mellett döntesz, akkor is ugyanezt a fokozatos utat járd be, mert a hirtelen zsír- és húsbevitel komoly egészségi gondot, akár mérgezéses állapotot is okozhat!

2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 6. 08:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha állandóan éhes vagy,az nem a hús hiánya miatt van,hanem akkor a hússal együtt a gyors szénhidrátokat is mellőzöd.(Jól teszed,mert ez nagyobb probléma a táplálkozásunkban,mint a hús)
2012. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A teljeskiörlésű dolgok jobban laktatnak mert több a tápanyag bennük. Próbálgass vega recepteket ami szimpi: gombapörkölt tésztával, vagy hajdinával, rizs cukkinipörkölttel, saláták, hüvelyesek (bab, csicseriborsó stb - ezek is nagyon laktatóak).

Nem feltétlenül kell zöldséget enned minden nap ha nem bírod. Zöldsaláták vagy gyömülcssalik is jók reggelire is..

(Nekem először az volt meglepő hogy a csilis bab hús nélkül is mennyire laktató.. de elég sok variáció és recept van)

2012. szept. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Ne legyél vega az egyik barátom így halt meg!
2012. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én még nem haltam meg,pedig 20 éve vagyok vega:)

Mindenképp fokozatosan.

Vegyél jó minőségű teljeskiörlésű,kenyeret kiflit stb ezek laktatnak.Drágábbak de kevesebbet tudsz enni belőle.

Egyél pelyheket,barnarizst,pástétomoakat.Csicseriborsó pástétom,lencsepástétom stb házilag elkészítve nagyon finom.

A vegetárianus nem csak annyit jelent,hogy nem eszel húst,hanem egy egészségesebb életmódot.

Sok sikert!

2012. szept. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 12. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:

En egyik naprol a masikra lettem vega, es ugymaradtam. Evek ota vega vagyok, es makk egeszseges, söt jobban erzem magam a börömben, mint azelött. Szoval ez is lehetseges.


Igaz az atallast intenziv taplalkozasi kutatas is kiserte, es miota vega vagyok nagyon odafigyelek az etkezesre.


Sokan mondjak, hogy az igazi vegak nem probaljak helyettesiteni a hust a hagyomanyos husos etelekben. Nos, en ezzel nem ertek egyet, marcsak azert sem, mert sokat sportolok, es a szervezetemnek szüksege van a feherjere.


Szoval szerintem batran nyulj a megszokott hushelyettesitökhöz: tofu, tempeh, szejtán. Ezek tapertek es laktatas szempontjabol hasonloak a husokhoz. Ahogy az egyik elözö valaszolo irja, ehetsz (hüvelyesekböl keszült) pastetomokat is, pl. hummuszt. Ezek is telitenek. Magvak, magvakbol keszült kremek, pl. földimogyoro-krem. Nagyon finom es egeszseges, de mertekkel, mert nagyon sok a zsirtartalma.


Tovabba nem ertem, hogy nem jut eszedbe, hogy tejtermekekkel vagy tojassal potold a hust. Vegán lettél, vagy ilyeneket eszel? Körözöttes, mozzarellas szendvics, rantotta.

2012. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!