Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetarianusoknal mi a...

A vegetarianusoknal mi a helyzet a zsirban oldodo vitaminokkal?

Figyelt kérdés
2 hete alltam at a vegetarianus etrendre, es most eszembe jutott hogy vannak vitaminok amelyek csak zsirban oldodnak fel. Probaltam utanaolvasni, de egyik helyen azt irjak hogy a vegetarianusok nem visznek be etellel telitett zsirsavat, a masik helyen azt irtak hogy ez megtalalhato a novenyekben is. Lenne valaki kedves es leirna, hogy akkor most melyik az igaz? Es ha van novenyekben akkor leirnatok hogy melyik novenyekben van telitett zsirsav? Csak normalis valaszokat kerek. Koszonom.

#növény #vegetarianizmus #zsír #vitamin #vegán #telitett zsirsav #oldodik
2012. szept. 19. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Lenmag, pl. Gondolom a vegetáriánusok az olajos magvakkal pótolják a zsírt.
2012. szept. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi, en konkretan a telitett zsirsavakra lennek kivancsi.
2012. szept. 19. 00:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy fej salátában 0.1 g telített zsírsav van.

100 gramm kókuszban pedig 29.7 g telített zsírsav van.

Miért álltál át vegetáriánus étrendre?

2012. szept. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi, akkor megnyugodtam. Igazabol eddig se nagyon ettem hust maximum egy honapban 2x, nagyon leterheli a gyomrom. Fokent egeszsegugyi okokbol, a csaladban sok embernek van genetikailag magas koleszterinszintje, szivbetegsege.
2012. szept. 19. 02:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A koleszterinszintet nem emeli meg a mértékkel fogyasztott zsír. Viszont emelkedik, ha egyáltalán nem fogyasztasz zsírt, mert a szervezetedből vonja el a koleszterinhez szükséges zsírokat az immunrendszered.
2012. szept. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A zsirban oldódó vitaminokhoz NEM zsir kell, hanem zsiradék.

Ez lehet zsír, vaj, olaj, margarin. De ebböl a margarin kimondottan ártalmas, a mérgezö felé közelit.

2012. szept. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilvan a szervezetnek szuksege van a koleszterinre es ennek tobb mint felet a test megtermeli maganak, csak nem mindegy hogy LDL (rossz koleszterin), vagy HDL (jo koleszterin). :) Koszi mindenkinek.
2012. szept. 19. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A zsírban oldódást nem szó szerint kell érteni, a növényi olajok is megfelelőek.
2012. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%
Vagy fogyassz gépzsírt :D
2012. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!