Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel etetik a vegetáriánusok...

Mivel etetik a vegetáriánusok (akik azért azok, mert állatbarátnak vallják magukat) a kutyáikat? Zöldségekkel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 00:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
De buta kérdés. Alapvető különbség egy vegetáriánus és egy kutya között, h az előbbi egy EMBER míg az utóbbi egy ÁLLAT. A természet rendjébe már miért szólnék bele?? A magam sorsáról döntöttem, a kutyát kérdezd meg Te, akar e vega lenni...
2012. nov. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

" A természet rendjébe már miért szólnék bele?"


Hát ha már a természet rendjénél tartunk, akkor amellett, hogy mindenki vegetarianizmusát tiszteletben tartom, az ember MINDENEVŐ fogazattal lett megáldva, evolúciósan így alakult, és ennek oka van...

(A kutyáé húsevő)

2012. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
Az előttem szólónak: az embernek van VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGE. Az állatnak nincs. Attól hogy képes vagy bármilyen nemű táplálékot elfogyasztani, még nem teszed. Vagy Te mindent eszel? A bulgur szejtánnal hogy ízlik? Ja, hogy nem eszed? De miért? Hiszen képes vagy rá!
2012. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%

Tudod, ellentétben Veled, és tisztelem az EMBERT, függetlenül attól, hogy vegetáriánus-e vagy sem.


Amit írtam, azt meg nagyon félre értetted.


Természetes, hogy van választási lehetőségünk, amúgy még az állatnak is van, ha a kutya elé teszel sertést meg csirkét, eldöntheti, melyiket eszi meg...

Én épp arra próbáltam célozni, hogy a kutya azért eszik húst, mert a fogazata a gyomra, és az egész felépítése erre lett kitalálva. A kutya tehát húsevő.

Az emlősök között három féle táplálékfelvevő létezik: növényevő, húsevő és mindenevő.

Az összes emlős fogazata, tápcsatornája és gyomra ennek megfelelően fejlődött evolúciósan.

Az ember MINDENEVŐ.

De mivel kivált az állatvilágból a gondolkodása révén, így felülbírálhatja ezt is.

A civilizáció sokat változtatott az ember életén, nyilván ha én kikerülnék az őserdőbe, elpusztulnék, ahogy velem együtt sokan mások is.

De a gyökerek ott vannak: szőrzet a testünkön, körmök, mindenevő fogazat, és még sorolni lehetne.


Amúgy a családomban is vannak vegák, és mindig nagy öröm számomra, ha főzhetek nekik.

Nekem nincs ezzel problémám.

2012. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Nekem vadászgörcim és cicáim voltak(cicák vannak még anyunál) és adtam nekik húst. Sőt a görénynek én vágtam fel a szalámit meg párizsit meg kapott alutasakos kaját is meg szárazat is. Cicának is szoktam adni húst, anyuék maradékot is tesznek nekik. Utána kezet mosok úgyis, szóval amíg nem eszem meg az ilyen felvágottakat el tudom viselni, max távolabb tartom őket az orromtól. Én főleg emiatt lettem vega, mert nem szeretem, nem bírom elviselni a hús szagát.
2012. dec. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
12%
Ez jóóó kérdés! Nagyon szellemes!
2012. dec. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
33%

Szerintem senki nem a kérdésre válaszolt.

Én "állatsajnáló" vega (is) vagyok, és nem is vásárolok húsfélét. Így a kutyámnak sem tudnék adni.

Namármost pont ezért sincs kutyám.


A "ráerőszakolás" dologhoz meg annyit, hogy aki húst ad a gyereknek, családnak, az miért nem "ráerőszakolás"?

Miért épp az a ráerőszakolás, ha vmit nem adsz?

2012. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen igazad van ebben,de én az olyanokra gondoltam ahol mondjuk a gyerek szeretne húst enni,de nem engedik neki,tehát nem baba hanem már gondolkodásra képes gyerek.
2012. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
A naponta lemészárolt sok millió állat égig érő húshegyeiből csak csurran-cseppen valami a kutyáknak is, elvégre -az emberrel ellentétben- ők a ragadozó-dögevők képviselői.A kutyákról nekünk kell gondoskodni, hiszen ha ösztöneik szerint cselekednek, azonnal kilőjük vagy elaltatjuk őket.
2012. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
57%

12-es, a mindenevő nem jelenti azt, hogy mindent meg is KELL enni. te eszel mondjuk tücsköt, bogarat? kígyót, krokodilt, majmot? kutyahúst, ha már itt tartunk? miért nem, mindenevő vagy, megeheted.


a kutya, meg főleg a macska viszont ragadozó, ő konkrétan nem TUD meglenni hús nélkül, elpusztulna. az ember viszont nem.

2013. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!