Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák mit esztek ha a hús...

Vegák mit esztek ha a hús ízére vágytok?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hónapja kezdtem leszokni a húsról elvi okokból, nem egyik napról a másikra hirtelen. Húst, halat nem eszem, tejtermékeket igen, a tojásban még bizonytalan vagyok. Eddig ez nem fordult elő, de pár napja elkezdem húsra vágyni. Ti (vegák) ilyenkor mit szoktatok enni?

2012. dec. 4. 01:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ez nalam is elofordult az elso honapban, de mostmar szabalyosan undorodok tole. Nekem egyedul a fustolt iz szokott hianyozni, ezert beszereztem egy doboz fustolt pirospaprikat, es fustolt sot. Ezekkel szoktam izesiteni a kajat, ha eppen ramjon. :)
2012. dec. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ja, es figyelmedbe ajanlom a szejtanbol vagy tofubol keszitett vega virsliket, es a zoldsegekbol keszult vega fasirtot :)
2012. dec. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Bocs, hogy nem egészen a kérdésre válaszolok, de a legtöbb esetben ha valaki meghatározott élelmiszerre vágyik, akkor az annak a jele, hogy a szervezetnek hiánya van belöle és ha nem elégiti ki ezt a hiányt, akkor komolyabb betegség lehet a vége.


Szerintem a szervezetednek szüksége van az állati fehérjékre, és azokat nem lehet csak növényi élelmiszerekkel pótolni.


Gondolom, ha elvi okaid vannak, akkor nehezen megoldható, nem is piszkálni akarlak, csak figyelmeztetni.

2012. dec. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Utolsóval egyetértésben kérdezem: pótoltad valamivel a hússal kieső fehérjét?
2012. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szója, gomba
2012. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nézzétek, ha az lett volna a kérdésem, hogy helyes-e a vegetarianizmus, azt írtam volna. Egyébként természetesnek tartom, hogy ha egyszer csak kihagyok egy élelmiszercsoportot, amit addig bőven fogyasztottam, a szervezetemnek kell idő az átállásra. Ez nem okvetlenül azt jelenti, hogy nélkülözhetetlen, csokival, édességgel ugyanezt éreztem diéták alatt, pedig nem hinném, hogy a kakaós csiga pótolhatatlan tápanyagokat tartalmazna...:) A többieknek köszönöm:) És igen, pótlom a fehérjéket, sok borsót, lencsét, brokkolit, spenótot satöbbi eszem. Ti hol szoktátok beszerezni ezeket a vegahúsokat? Egyszer vettem dobozos szójakockát, de ezen túl nem tudom, hogy hol érdemes (Budapesten) ilyesmit venni.
2012. dec. 4. 11:20
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez mondjuk elég abszurd kérdés, nekem undorom van a hústól, nem vágyom az ízére.


Ellenben próbáltam a szójavirslit, na az volt olyan undorító, mint a valódi, meg nem bírom enni. A szójafasírt, sült tofuszeletek, brassói tofuból, "húsos" palacsinta tofuból viszont nem hasonlít az ízére, így ezeket szívesen fogyasztom.


Szerintem ha így érzel próbálj ki egy-két tofu és szójakészítményt. Figyelj oda, hogy jó minőségű és génmódosítás-mentes legyen (fel van tüntetve a dobozon). Próbáld meg őket tipikusan hús mellé ajánlott szószokkal fogyasztani.


Amit szoktam csinálni, vega fasírt: lehet kapni szójás fasírtport, csak össze kell gyűrni a zsömlebéllel és kisütni. SOkkal finomabb, mint az eredeti, puha, omlós belülről.


A nem a kérdésre válaszolók miért nem bírják visszafogni magukat? A kérdező valószínűleg felnőtt ember, maga döntött így az étkezéséről. Nektek ebbe nincs beleszólásotok. Mellesleg: amennyiben tejtermékeket, tojást fogyaszt, nem esik ki semmiféle "állati eredetű fehérje", ne kell aggódnotok.

2012. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

"Mellesleg: amennyiben tejtermékeket, tojást fogyaszt, nem esik ki semmiféle "állati eredetű fehérje", ne kell aggódnotok."


Nem aggódok, de nem értem sem a kirohanásodat, sem a lepontozásomat. Mivel kérdező eddig húsevő volt, így könnyen előfordulhat, hogy ha nem pótolta a szükséges fehérjéket, akkor vágyik a húsra, mert a szervezete jelez.

Bocs, hogy meg mertem kérdezni.

2012. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Én etikai okokból lettem vegán. Kezdetben még lelkiismeret furdalásom volt, ha megkívántam valamilyen húsos kaját, de aztán rájöttem, hogy ez csak megszokás miatt van. Hisz 20 évig ettem ilyesmit. Igazából a füstölt dolgokat kívántam meg néha, de csak ha megéreztem az illatát. De ez is olyan, hogy valójában nem is a húst kívánja az ember, hanem azt a sok mesterséges és természetes hozzáadott ízfokozót, illatanyagot és fűszert amivel kívánatosabbá teszik, ezek nélkül a hús nem is lenne nagyon ízletes.

Saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy a hús iránti vágy a húsfogyasztás teljes elhagyása után lassan majd elmúlik. Én ma már elképzelni sem tudnám, hogy egyek, pedig kiskoromban még szerettem.

Ajánlom az Earthlings c. filmet https://www.youtube.com/watch?v=zxDtBC38m4Q Nagy vonalakban benne van minden, amit az állatoknak valójában ki kell állnia, miattunk emberek miatt. Amit elrejtenek előlünk, és mi csak a kész terméket látjuk az üzletekben, de a hozzá kapcsolódó szenvedést és vért nem. Én azért lettem vegán, mert nem akarok részese lenni az állatok kizsákmányolásának. Nem lehetek a barátjuk és a gyilkosuk is egyben. Ezért döntöttem így.

Ha konzekvens maradsz, és tartod magad az elhatározásodhoz, akkor előbb utóbb elmúlik a hús iránti vágy is. Kitartás.

2012. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Nem aggódok, de nem értem sem a kirohanásodat, sem a lepontozásomat. "


Én sem értem a kirohanásodat, ugyanis:


1. Nem a kérdésre válaszoltál

2. Logikátlant állítottál - a kérdező vegetáriánus, nem vegán, így egyértelmű, hogy fogyaszt tejtermékeket, tojást is.

2012. dec. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!