Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik elvi megfontolásból...

Andizsuzsi kérdése:

Akik elvi megfontolásból vegetáriánusok, azok hogy állnak a tojás és tejtermék fogyasztásához?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 08:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy mennyire vagy fanatikus,én például a barátnőimmel ezeket is megesszük.

Szerintem mivel ezekért egy állatot sem kell levágni teljesen belefér a dolog és még a szervezetünknek sem kell nélkülöznie.

2012. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Legtöbb vega ismerősöm mindent megesz aminek nincs szeme. Tej, sajt, tojás, túró nem okoz gondot egyáltalán. Én is gondolkozom azon, h vega leszek, mert nem szeretem annyira a húst. Csak megeszem. De van mikor már kívánom, mert pl egy hete nem ettem. De akkor is csak 1x aztán jóvan. De sajna a családnak mindene a hús így kénytelen vagyok 1 héten 4x enni, mert annyira nem vagyunk tele pénzzel, h 5 főre 4 felé főzzünk. :(

De nekem sem jelent gondot a tojás és a tej.

2012. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos kénytelen vagy húst enni :)

Részvétem. Akkor ne egyetek hús, majd a jó sok tej, szénhidrát miatt a cukorbetegség, rák az jobb lesz.


Egyébként: hetente elég lenne 1-2 nap húst enni, a többi napon párolt zöldségeket, gyümölcsöt elég volna enni (összeválogatva a kínai 5 elem táplálkozás elvei szerint, tej és gluténmentesen)

2012. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy évig vegáskodtam, olyat nem ettem amihez ölni kell, tehát tojás, tej, meg a tudat nélküli halak azok mentek. Azt vettem észre mikor fekszem a kádban tele meleg vízben, hogy szarszagot érzek a hasam felől, komolyan... Leálltam, egy egész rántott csirkével borult az addigi életem!

Ma már nem eszem vörös húst csak egy hónapban 2-3X, szárnyast heti 2X3X, halat 1X :(, nem eszem felvágottakat, csak néha kolbász és szalonnát.

Semmi gondom.

Nagyon sok zöldség.

Persze gyümölcs.

Főtt tészták.

Semmi kenyér.

Semmi só.

Kevés nádcukor.

2012. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Ezt a 'fürdőkádassztorit' nem értem, de Te tök jól eszel, kiürülnének a kórházak ha mindenki kenyérmentesen enne, sok zöldséggel, adott hús mennyiséggel!


Mifelénk úgy tartják, hogy az élethez mindenképpen halál kell (a növények is elpusztulnak ahhoz hogy én egészségesen élhessek nem csak az állatok) de az életet tiszteljük, törekedni kell minél kevesebb halálra magunk körül azaz nem pocsékolunk semmilyen étellel sem, a mai vásárlás orientált telhetetlen fogyasztói társadalom teljesen rossz!

2012. dec. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

A fürdőkád sztori lényege, már elnézést az éppen ebédhez készülő e rovatott olvasgatóktól:

Nagy kád tele forró vízben feküdtem, és egyszer csak éreztem a a bőrömön keresztül egy enyhe "tehénfos" szagot!

Mint amikor tél előtt nyomatom az (igazi) fokhagyma kúrámat, pár nap múlva érzem azt is a bőrömön...

:$

A mai "tudattalan" társadalom, rossz vásárlási szokásai gondolatoddal én is egyet értek, felőlem nem csak a "kórházak zárnának" be, a multik is.... ;)

2012. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
De jó! Hát így is legyen!
2012. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

No. Én nem vagyok vega, és engem most nem is a táplálkozástudományi része érdekel a dolognak, hanem az elvi. Nemrég egy vega hozzászólás miatt szöget ütött a fejemben a dolog. Itt is volt, aki azt írta, hogy azért eszik/evett halat, mert annak nincs tudata, és azért eszik tojást, tejet, mert ahhoz nem kell ölni.

De attól, hogy egy halnak nincs(?) tudata, még elveszed az életét azért, hogy megedd. És igaz, hogy konkrétan a fejéskor nem ölik meg a szarvasmarhát a tejért, de csak addig tartják, amíg a hozama megfelelő, és máris megy a vágóhídra. Azokról a borjúkról, amik meg azért születnek, hogy tej legyen, aztán ők is sorakoznak a vágóhídra, ne is beszéljünk. A tyúkok hasonlóképp. Addig tartják őket ilyen-olyan körülmények között, amíg megfelelő hozamot produkálnak, aztán ők is sorakoznak fel az áruházak polcaira, vagy mennek tápalapanyagnak. Erről is jut továbbá eszembe: a vegáknak ugye nincs macskájuk vagy kutyájuk. Mert egy állatot elpusztítani azért, hogy egy másikat etessél vele, megint fura dolog. Érdekel, hogy aki így gondolkodik, az hogy viszonyul ezekhez a dolgokhoz.

2012. dec. 11. 11:00
 9/36 anonim válasza:

Szerintem aki tényleg komolyan állatok iránt érzett bármiből nem eszik húst de eszik tejet és tojást, az odafigyel arra, hogy honnan szerzi be. Úgy értem, h pl faluban nénike tart tyúkokat és tőle veszi meg. Annak a tyúknak jó (tudja az illető ellenőrizni h annak a tyúknak jó-e :D), ugyanígy a tehén is amit fejnek a faluban. Fini kaját kaphat, cserébe ad tejet. Ez szerintem rendben van. Ahhoz meg a vegának aki az ő tejét issza különösebb köze nincs, hogy a gazdája levágja-e majd, vagy nem. Ha valakit még ez is zavar, az meg tart magának tehenet :D


Én mivel egyetemista és kollégista is vagyok, nem nagyon engedhetem meg magamnak, h naponta szerezzek házi tejet, mert a környéken annyira jó nincs meg úgyis megromlana ha egyedül iszom mert akkora mennyiség nem kell, szóval sajnos csak a tartós tej jut. Ha előbb-utóbb megint közös kasszán leszek valakivel, aki szereti a tejet, akkor valószínűleg elkezdünk megint frissen-a-tehénből jellegű tejet venni. :)

Tojást ha otthon szereznek házit akkor szoktam elhozni de ha nem akkor abból is marad a bolti. De egy kisboltban veszem, ahol elvileg házi, nem multinál, de ebben annyira nem lehetek biztos.

2012. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

én nem csak elviből vagyok vega, de ez most lénegtelen...

én csak akkor eszem tojást ha sütibe kell. igy is megpróbbálok minél kevesebbet használni és csak házi tyúktól származó tojást használok. A tojástól konkrétan öklendezem, nagyon undortó, ha belegondolsz h tul.kép. mi is az...brrr.. Ugyan igy tej... ha épp nincs akkor bolti, de azt nem szeretem mert víz ízű. Kutyám van én a főztömből szoktam neki adni, azt eszik ammit én is. Kutya szalámit, tápot meg ilyeneket nem adunk neki, az függőséget okoz és nagyon drága. Az apósom szokott neki adni 1-2 vödör húst, szóval nem vega a kutya :D nem tetszik, de ha ez a kutyának kell....

2012. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!