Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó kenyér receptet keresek...

Jó kenyér receptet keresek amiben nincs búzaliszt, rozsliszt, tojás, tejtermék, mert a kisfiam sajnos ételallergiás. Akinek van bevált recept megírná?

Figyelt kérdés
Kenyeret sütöttem már próbáltam mixeket de nem igazán jött be.Nagyon sűrű és hamar meg is szárad.Nem levegős mint a sima kenyér.Milyen lisztből lehet jót sütni?Előre is köszönöm a segítséget annak aki válaszolt.

2012. aug. 22. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Amit szeretnél az szinte lehetetlen, ahogy az elvárásaid leírtad.

Jó kenyeret jó búza vagy rozslisztből lehet sütni!

2012. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Jó kenyeret csak búza- vagy rozslisztböl, illetve ezek keverékéböl lehet sütni, másból nem.

Ha ezeket nem használhatod, akkor inkább valami mást készits, jó kenyeret nem fogsz tudni sütni.

2012. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

talán akkor a paleoval próbálkozhatsz még

[link]

2012. aug. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Volt régen a TV Paprikán egy műsor, amiben különböző diéták szerint készítettek ételeket. A dietetikus egyszer egy kenyérpótlóról mondta azt, hogy nagyon könnyen szárad, ezért szeletenként szokták fagyasztani és mindig csak annyit vesznek elő, amennyi kell.
2012. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor kórházban voltam, az ilyen betegeknek külön sütöttek őzgerinc formában kukoricakenyeret.az egyik beteg megkínált, hát nem mondom , hogy nagyon rossz volt, de a jó kenyértől messze állt.

viszont, ha a diétát be kell tartani, akkor nincs mese, azt kell enni, amit szabad.

receptet nem tudok, de biztosan találsz kukoricalisztes kenyér recepteket.a kenyérbe nem kell tojás, a tej kiváltható vízzel.

vagy keress rá a gluténmentes kenyér receptekre.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültél, kívánom a legjobbakat.

2012. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma sütöttem kukoricalisztből muffint, meglepődtem de tök jó lett.Majd holnap megpróbálom ebből a kenyeret meg találtam térfogatnövelő kenyérsütéshez bio adalékanyagot ami hátha segít.
2012. aug. 23. 20:46
 7/9 anonim válasza:
Az én lányomnak is ételallergiája van szinte mindenre, és ő kapott egy tabletát amit étkezés előtt kell bevennie és ehet mindent.. Szerintem konzultáljatok egy allergológussal
2012. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A leg elszomorítóbb, hogy ezt a betegséget ételalergiának nevezik! Én adalékanyag alergiának nevezném és sajnos ezért is alakul ki egyre több embernél, mert szemetet eszünk, azaz én már nem és meg is szüntek ezek a tünetek, például kenyér után erős szívdobogás stb! A házitól "kinőttem" ezt! Félkész és készételeket nem eszem, mindent otthon zöldségből gyümölcsből és húsból készítem!
2012. dec. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mi a fenének kell térfogat növelő adalékanyag? Amire ráírják, hogy bio az nem mind bio, például van bio fogkrém és fluoridot tartalmaz.. nagyon jóó!


Tehát nem minden bio ami bio és nem minden nem bio amire nincs ráírva, hogy bio! :)


Sajnos van a családomban egy "rossz" anyuka akinek a gyereke azaz az unokatesóm epilepsziás 8évesen!

És tudjátok, hogy min nőtt fel? Kólán és gyorsfagyasztott húsnak nevezett húson sültkrumplin stb.! Rengeteg apszpartmant ivott meg a kólában stb. Hát nem csodálkozom, hogy kialakulnak ilyen betegségek...

2012. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!