Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék vegetáriánus lenni,...

Wolfox20 kérdése:

Szeretnék vegetáriánus lenni, de úgy érzem, hogy még fiatal vagyok hozzá, és még fejlődik a szervezetem, még növök. Mikor kezdhetek bele?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és amikor húst eszem, mindig van egy kicsi lelkiismeretfurdalásom, mert nagyon szeretem az állatoka, (erre bizonyíték, hogy van 7 cica, 1 csíkosmókus, 2leopárdgekkó a háznál), és rossz belegondolni, hogy ezért meghalt egy állat.

Szóval hány éves koromtól kezhetek neki/érdemes nekikezdeni?



2012. dec. 11. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Ne legyél vegetáriánus, mert az ember minden evő. Ez csak egy divat. Az állatokat azért tenyésztik, hogy az ember megegye. Húsra is szüksége van a szervezetnek. A szója pedig rákkeltő.

Ez csak egy divat, de sokat árt a szervezetednek. Akkor is, ha a vegetáriánusok ezt tagadják.

Már az ősember is vadászott. Ha nem tudott elejteni egy vadat, akkor az asszonyaik a földből ásták elő a lárvákat, kukacokat, hogy jusson hús a szervezetükbe.

Miért nem sajnálod a növényeket is? Azok is élőlények. A természetben kikelnek a földből, virágoznak, magot hoznak. Azt szétszórják, hogy szaporodni tudjanak.

Ne ilyen ostobaságokon gondolkodj!

2012. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Még várj vele úgy 18 éves korodig.Próbálj megbarátkozni a gondattal, hogy az állatok húsát elfogyasztjuk. Gondolom a bőr csizma, bőr kabát és hsonlóak nem keltenek benned ekkora empátiát, pedig miattuk is állatokat áldoznak fel. Az állatokat ettől függetlenül szeretheted és szeresd is, mert szeretni valóak és sok örümöt okoznak nekünk.
2012. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Még várj vele. És próbáld meg reálisan átgondolni a dolgot. Tanultatok már a táplálékláncról? Az a természet rendje, hogy minden állat megeszi, ami alá tartozik.

Ezen kívül az a hús, amit megeszünk, általában direkt erre a célra tenyésztett állatok húsa. Értsd: ha az emberek nem vennék meg a húst, az az állat meg sem született volna, mert akkor nem tenyésztik. Innen nézve már egy kicsit más a dolog.

2012. dec. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
29%
Miért, a növény nem élőlény? Amikor növényt eszel, akkor az is meghalt azért hogy megedd. Attól, hogy nincs szeme, még ugyanúgy észleli a külvilágot és mozogni mozognak, csak lassabban mint az állatok.
2012. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Bármikor elkezdheted, a lényeg, hogy olvass utána a témának. Sok millió ember van a világon, aki soha nem evett húst, mert már a szülei is vegák voltak. Sőt, egyre több a vegán is, akik semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztanak, mégis egészségesek. Az a fontos, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz.


Ajánlom olvasnivalónak:

Armin Risi - Ronald Zürrer: Vegetáriánus élet

[link]


Dr. T. Colin Campbell: Kína-tanulmány

[link]

2012. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

A vegetarianizmus nem divat, soha nem is volt az, már az ókorban is művelték. Megfelelő körültekintéssel nem egészségtelen, bármit is mondjanak azok, akik még egy könyvet nem olvastak el a témában. Németországban, már több, mint 3 millió ember vegetáriánus (életvitelszerűen, évek óta), és köszönik, semmi bajuk, sőt.


Nehéz fizikai munka, testépítés, és sporttevékenység is végezhető vegetáriánus életmód mellett (Németország Erős Embere ráadásul vegán, és rendszeresen ellenőrzik, semmi baja). De ez sem újdonság:


[link]


Olvass utána, tájékozódj, és kellő körültekintéssel vágj bele.

2012. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

Szereted az állatokat, én is: sütve, fokhagymával, nincs ebben semmi furcsa.


A lelkiismeret furdalásért cirógatom a buksidat, azért ölték le az állatot, hogy te ehess. Azért dolgoznak a szüleid, hogy olyan ételt kerüljön az arcodba, amivel erős és egészséges lehetsz. A szüleid miatt nincs lelkiismeret furdalásod, akik azért güriznek hogy neked megvegyék a drága kaját, jót akarnak neked te meg ezt nem értékeled?

Apropó, egészség: feláldoznád, 12 évesen semmi élettapasztalattal feláldoznád a tiedet? Mert nagyon kevesen vannak ám azok, akik nem esznek állatokat de egészséges növényi étrendet állítanak össze, te nem leszel közöttük (ahhoz komoly tudás kell!). És ha már ott tartunk.. amíg élsz, mindenképpen halállal fog járni hogy napról-napra ehess valamit. Ezt szokd meg, sőt fogadd el és tiszteld!

2012. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

" Azért dolgoznak a szüleid, hogy olyan ételt kerüljön az arcodba, amivel erős és egészséges lehetsz. A szüleid miatt nincs lelkiismeret furdalásod, akik azért güriznek hogy neked megvegyék a drága kaját, jót akarnak neked te meg ezt nem értékeled?"


Ne haragudj, de ez olyan, mint amikor a szülők azért güriznek, hogy teszem azt, legyen pénz arra, hogy a gyerek orvosnak tanulhasson, mert ők azt akarnak belőle faragni. De a gyerek meg mérnök akar lenni. Most akkor unok, hálátlan? Nem. MIndenkinek joga van döntenie a saját sorsáról, saját életmódjáról, és amelyik szülő megsértődik, hogy a gyerek nem az általa kijelölt utat követi, az egy önző barom.


Kérdező: most is elkezdheted a vegetarianizmust, én 13 évesen kezdtem el, ennek már több, mint 10 éve. ELmúlt tőle a vashiányom, egészségesebb, szebb bőröm, hajam, körmöm lett, energetikusabb lettem. Soha nem szenvedtem hiánybetegségben, ahogy egyetlen vega ismerősöm sem (ha belegondolsz, ilyeneket csak rémhír-portálokon lehet olvasni) - logikátlan is, a zöldség-gyümölcsből veszi fel a szervezet a legtöbb vitamint, hogy is lenne tápanyaghiányunk?!


Egy valamit viszont javasolnék: lakto-ovoként kezdd el a vegetarianizmust, így soha semmi gondod nem lesz a teljes értékű fehérjék bevitelével (mind a tojás, mind a tejtermékek ugyanolyan teljes értékű fehérjeforrások, mint a hús).


NE hagyd, hogy az életedet mások irányítsák, tedd azt, ami SZERINTED helyes!

2012. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Aki linket is megadott, annak külön köszönet!!:)

2. Válaszoló: Egyetlen egy bőr cuccom sincs, a csizmát is csak akkor kérem, ha műbőr.

Amúgy már eddig is csak a csirkét, és a disznót ettem meg.

2012. dec. 12. 13:24
 10/19 anonim ***** válasza:
16%
Csirke-disznó rendben, de a műbőr csizmát inkább hanyagold. Az műanyag, és amint ivaréretté válsz, a hormontermelésnek köszönhetően sokkal erőteljesebben fogsz izzadni mint eddig. A műbőr csizmába pedig úgy belerohad majd a lábad, hogy öröm lesz szagolni estére.
2012. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!