Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most olyan emberek válaszára...

Most olyan emberek válaszára vagyok kíváncsi, akik vegetáriánusok, és fogyasztanak húspótló termékeket. Mely termékek finomak? Márkákat is írjatok! (virsli, kolbász, sonka, stb)

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 18:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

A felsorolt elelmet kerulik, tehat szojaval potoljak a feherjet, amibol keszitenek fasirtott is. TAnacsolnam, hogy az indiai menuket nezd at, mivel ott talalsz errol informaciot. Indiai vegetarianus menu pl. ezt ird be a keresobe.

A netten lehet megrendelni indiai termekeket is.

2012. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
29%
Azt tudjuk, hogy amíg a hús elhagyása csak bizonyos mértékig egészségtelen, de a szója az kimondottan az? Egyszerre a kettő.. értelmetlen. A húst nem lehet pótolni, vagy nem esszük és akkor hiány van, de ócska szutykot miért enne valaki helyettük? Nézzük meg a szójaevő kultúrák hogy viszonyulnak a szójához. Nem szeretik.
2012. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

én vegetáriánus vagyok és kifejezetten olyan termékekre gondoltam, amelyek nem tartalmaznak húst! és semmilyen állati eredetű anyagot, hanem pl búzát, vagy szóját és bio boltban lehet kapni őket.

olyan emberek segítségét kértem, akik KIPRÓBÁLTAK már több ilyen terméket, és tudnának ajánlani közülük olyanokat, amik nekik beváltak, mert finomak.

de azért köszi a Ti hozzászólásaitokat is.

2012. dec. 15. 20:13
 4/33 anonim ***** válasza:
25%

Mi a szója és a búza megbetegítő hatásait ismerjük, mi a fenéért eszel ilyeneket, mondjuk hús vagy zöldségek helyett?

Ez teljesen logikátlan.

2012. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
A szojat kiegeszitokent kell hasznalni, tehat fozeleknek ezt elkesziteni nem szabad valoban, viszont napi 1-2 evokanalnyi kifejezetten egeszseges, ennyi potolja a napi feherjet is. Mivel tobb mint 20 eve fogyasztom, igy nem tapasztaltam a karosito hatasat, holott csirakent, a babot megfozom, majd a parolt zoldseghez adok belole, vagy a szoja kockat szinten belefozom levesbe pl. Sajtot, tejet szinten fogyasztom, s mellette valtozatosan zoldsegeket. Soha nem voltam beteg pl. ami bizonyitja, hogy a szoja megsem egeszsegkarosito hatasu, csak mertekkel kell fogyasztani. A Made in Hungary szoja tejet pl. soha nem veszem meg, mivel nincs tudomasom arrol, hogy magyar termek lenne a szoja bab pl. Netten is meglehet rendelni, indiai boltokban megvasarolni, de csak indiai, azsiai termeket vasarlok meg, ezek nekem nem artottak eddig, holott nem 2 honapja vagyok a fogyasztoja.
2012. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%

Felelőtlen dolog a szója állítólagos egészségességét bizonygatni.


A komoly 'érvek' alapján pedig az alkohol sem káros, örülök hogy még nem okozott Önnél látványos tüneteket a szója, de mindenképpen érdemes lenne komolyabban tájékozódni e növény felől.

2012. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

elvből vagyok vegetáriánus, mert undorító dolognak tartom rettenetes körülmények között tenyészteni, hormonokkal kezelni, majd lemészárolni az állatokat. ők ezt nem érdemlik meg.

sajnos a kérdésemre eddig nem kaptam hasznos választ. lehet h érthetetlenül fogalmaztam? melyik szót nem értettétek?

2012. dec. 16. 08:11
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

A fogalmazásod jó volt, a kérdésed értelmetlen.


Inkább eszel 'finomra' aromázott szutykot, mintsem állatokat vagy zöldségeket egyél. Válaszoltuk azt is, hogy nincsenek húst pótló ételek (amik emberi fogyasztásra alkalmasak is) bár kaptál egy szója ajánlást, nagyon segítőkészen írtak neked (márkát éppen nem, na bumm).


Tök jó hogy ilyen hálás vagy hogy segíteni akarunk, aggódunk az egészségedért stb.


Amúgy miért nem veszel olyan húst, ahol az állatot jól tartották? Azzal is elvi problémáid vannak? Heti egyszer-kétszer nyilván belefér a drágább tartású állat drágább húsa.

2012. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálgasd végig a márkákat, mert mindenkinek más az ízlése. Barátom vegetáriánus, és néha én is eszem az ő spéci ételeiből, és van amit szeretek, van, amit nem. Ő meg az összeset szereti (nyilván csak olyat eszik, ami ízlik neki, ezért én is csak ilyenekkel találkozom. Biztos van olyan, ami neki nem ízlene, nekem meg igen).
2012. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
utolsó, nagyon köszönöm a választ, ment a zöld kéz. az lesz, ki fogom próbálni, mik vannak, bio boltokban csomó vákumcsomagolt, cuccot lehet kapni, eddig a gabona kolbászt és a búza gömböcöt próbáltam, azok elég jók voltak, de akkor kipróbálom az összes fajtát! mégegyszer köszi. :)
2012. dec. 16. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!