Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Most olyan emberek válaszára...

Most olyan emberek válaszára vagyok kíváncsi, akik vegetáriánusok, és fogyasztanak húspótló termékeket. Mely termékek finomak? Márkákat is írjatok! (virsli, kolbász, sonka, stb)

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 18:02
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves:

köszi a Te válaszodat is, nem akartalak megbántani, csak szerintem nem igazán érted h mire akartam kilyukadni a kérdésemmel.

az állatokat semmilyen körülmények között nem tudnám megenni, többféle elv miatt, de a legfőbb, h nem tudok elvonatkoztatni attól, h amit mások oly könnyedén elfogyasztanak, az egy legyilkolt holttest. amúgy meg imádom az állatokat.

nagyon sok zöldségfélét eszem, de kíváncsi vagyok azokra az ételekre is amiket kifejezetten vegáknak gyártanak.

nem biztos h rosszak, csak szerintem Te még nem próbáltad őket.

2012. dec. 16. 17:38
 12/33 anonim ***** válasza:
36%

Abszolút tiszteletben tartom azt, hogy állatokat nem akarsz leöletni.


De a gabonáknak még olvass utánuk, szerintem. Ahogy a szójának is. Ha nem napi szinten ennél ilyeneket, akkor persze mindegy.

De nekem már elég rossz tapasztalatom volt ezekkel, persze nem csak nekem, én a veszélyeik orvosi hátterét is ismerem, és sok beteg embert.

2012. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves:

köszönöm szépen! majd utána nézek akkor! :)

2012. dec. 16. 17:46
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

"Inkább eszel 'finomra' aromázott szutykot, mintsem állatokat vagy zöldségeket egyél. Válaszoltuk azt is, hogy nincsenek húst pótló ételek (amik emberi fogyasztásra alkalmasak is) bár kaptál egy szója ajánlást, nagyon segítőkészen írtak neked (márkát éppen nem, na bumm). "


Ne haragudj, de hogy jössz te ahhoz, hogy szutyoknak nevezz valamit, ami több nemzet konyhájának is évezredes alappillére?

Értem ezalatt a szóját, tofut. Indiában és a Távol-Keleten enélkül az életet sem tudják elképzelni.


Tudom, hogy sok propaganda folyik a szója, tofu kiiktatásáért, de egyszerűen NEM igaz, hogy mérgező lenne.


A leggyakoribb érvek ilyenek: génmanipuláció és hormonok - ma már minden szója, tofu oldalán ott virít 2 méteres betűkkel, hogy hormonokat és génmanipulációt nem tartalmaz


Aztán ezután jön, hogy nyersen "ehetetlen". Igen, nyersen ehetetlen, mert BABBÓL készül. De akkor ennyi erővel rendes babot se fogyasszunk, mert az is ugyanolyan sz*r nyersen, valamint húst sem, hiszen az szintén kifejezetten ártalmas és baktériumokkal teli nyersen.


A harmadik legnépszerűbb érv pedig a "mérgező". Ha nekem valaki elmagyarázza, hogy mégis hogy mérgező úgy, hogy Ázsia lakossága még nem halt bele, akkor hajrá.

2012. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
32%

Nem haragszom, a több nemzet konyhájának nincs tiszte az egészséggel szemben.

Én végképp nem haragszom, mert ismerem a kínai táplálkozást, a kínaiak például kényszerből ettek szóját, nem azért mert annyira szerették.


Egyszerűen nem igaz, hogy mérgező a szója. Az ilyen megállapításokat azért bízzuk nálunk képzettebb emberekre, rendben? :)


"A leggyakoribb érvek ilyenek: génmanipuláció és hormonok - ma már minden szója, tofu oldalán ott virít 2 méteres betűkkel, hogy hormonokat és génmanipulációt nem tartalmaz "


Ez a legnagyobb butaság volt. A Földön termelt szója 80%-a GMO technológiával kezelt, a maradék 20%-on feltüntetik hogy GMO mentes. Derék dolog. A káros hormon tartalmat nem lehet letagadni sem a tejről, sem a szójáról, nem lehet ráírni hogy nem tartalmaz ilyeneket, mivel Isten tudja, a teremtés óta tartalmaz. Ez olyan mintha azt mondanád a narancsra, hogy nincs benne víz. Mióta, miért? A szójában vannak növényi hormonok, amelyek úgy tűnik nem túl kellemesek a testünknek. Illetve bizonyos hatásaik kedvezőtlenek, ez van, én is örülnék ha olcsó és egészséges fehérjeforrás lenne a szója, csak nem egészen az.


Hüvelyeseket nem eszünk. Nem tudom honnan jössz, mi nem nagyon eszünk babot. Húst viszont ehetnénk nyersen! Mint minden húsevő élőlény, az ember is fogyasztja a húst nyersen, ezt ne feledjük el!


A hüvelyesek káros hatásairól, fitátokról, szaponinekről miért én írjak kisregényt? Ha komolyan veszed a témát és nem érzelmi alapon veszekszünk, hanem vitatkoznánk akkor olvasnál a szójáról és a hüvelyesekről, s tudni fogod miért korlátozzuk a fogyasztásukat. Ott van a tények-tévhitek oldal, egy csomó írás található ott is a témában, de az interneten magyar és angol nyelvű oldalakon mindent össze lehet szedni a témával kapcsolatosan.

2012. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Áruld már el nekem, hogy ha a szója annyira káros az állítólagos hormonoktól, akkor a hús miért nem az? :)

Az állatokat, és így minden állati eredetű terméket mindennél jobban érint a hormonokkal teli táplálkozás problémája.

2012. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Én vegán vagyok, a hús helyettesítésére nekem a szója nem jött be, sajnos nem bírom az ízét. Viszont ami szerintem nagyon jó megoldás, az a szejtán. Lehet előre elkészítettet is venni, de úgy elég drága, így én is magamnak készítem. Olvass utána, vannak neten receptek, hogy kell elkészíteni magát a szejtánt.
2012. dec. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
28%

17. válaszoló, pofon egyszerű.


Teljesen más összetétele és hatása van a szójának, a húsoknak, a tejnej.. más hormonok vannak bennük, ráadásul különböző koncentrációban.

Ezért nem okoz olyan problémákat a hús, mint amiket a tej vagy a szója igen. Más fehérjék vannak benne, ezen nem kell fennakadni.

2012. dec. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de eszednél vagy?


A tejben, tojásban ugyanazok a teljes értékű fehérjék találhatóak meg, mint a húsban...

2012. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ha elmész egy bioboltba és magad próbálgatod ki a választékot,apránként. Mert ízlések és pofonok....
2013. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!