Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák mivel helyettesítik a...

Vegák mivel helyettesítik a tejfölt, tejet, sajtokat és egyéb tejtermékeket? Pl rakottast ha csináltok mit tesztek rá tejföl helyett?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Lehet kapni növényi alapú tejföl- és sajtpótlékot is, ha jól tudom frissföl és toast feltét néven. Ahogy a tejszínhab helyett is bármelyik boltban lehet venni növényi alapú habsprayt.
2012. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel a vegák esznek tejterméket a vegánok nem esznek ilyen dolgokat.

Egyébként nagyon sok tejpotló étel van, kicsit drágább és az íze sem az igazi, de meg kell próbálni. Fontos a fűszerezés, azzal lehet javítani az ízeken.

2012. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Frissföl, farmföl, Finomföl,... stb. mind növényi zsiradékos.

a tescóban "csízió" néven van növényi zsiradékos sajtszerűség.

(sajnos egyes pizzáriák/melegszindvicsárusok előszeretettel használják valódi sajt helyett )

és a még a tofu, ami sajthoz hasonló szójakészítmény.

de mivel ragadozó vagyok, csak ezek jutottak eszembe hirtelen :)

2012. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

annyi féle vegetáriánus van a világon h ezért irtam azt...

2012. dec. 19. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, de a lényeg, hogy a vegetáriánus nem eszik húst, viszont fogyaszt állati eredetű terméket a vegán visoznt sem húst, sem állati eredeti ételt nem eszik (pl. tejtermék, tojás stb.).

Ez azért fontos, mert ha étteremben kérsz vega ételt és te vegán vagy, akkor simán elképzelhető, hogy az ételben van tejtermék vagy tojás. (Vega, az vegetáriánus nem pedig vegán).

Én dolgoztam oviban ott megtanultam, hogy nagyon fontos a különbségek megértése, pl. az sem mindegy, hogy valaki laktóz-érzékeny vagy tej-érzékeny.

2012. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
A vegetarianus egy reszhalaza a vegan... Szoval nem irt hulyeseget. Ez ilyen "Minden bogar rovar..." jellegu dolog.
2012. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánusok valóban csak húst nem esznek, így ők fogyasztanak sajtot és más tejtermékeket. A vegánok viszont semmilyen állati eredetű terméket nem esznek, így esetükben kizárt a sima tej, sajt, stb. Viszont az előbbi válaszolók által felsorolt termékek nem megfelelőek vegánok számára, mivel bár alapvetően növényi alapúak, tartalmaznak állati összetevőket. Így sem a csízió sajt, sem a frissföl, sem a növényi habspay nem vegán. A tej helyett lehet inni szója-, rizs-, zabtejet. Szerintem a legfinomabb az Alpro Soja tej. A sajt helyett marad a tofu, tejszín is létezik szójából, rizsból, ezeket reform boltokban, bio boltokban lehet megtalálni, vagy szója tekszínt az Intersparban. A tejfölt általában házi recept alapján készítik.
2012. dec. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy valami hiányzik az előző válaszomból. Léteznek növényi sajtok is, szintén bio- és remform boltokban kapható.
2012. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tejfölnek tök jó az összedarált tofu befűszerezve egy kis fokhagynmával, citrommal, szerecsendióval
2013. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!