Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Létezik vegán tejföl? Vagy...

Létezik vegán tejföl? Vagy mit esztek helyette?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
-.-' a tejföl nem hús
2011. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
10%
Igen! tejfölnek hívják!
2011. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
miért kéne VEGÁNAK azaz HÚSMENTESNEK lennie? Nem darálják bele a tehenet xD
2011. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyél Frissfölt. Az nem látott tehenet, mert növényi alapanyagból készül.
2011. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

vegán és nem vegetáriánus volt a kérdés...

[link] cikk végét olvasd

2011. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
a sok okosnak: a VEGÁN azt jelenti, hogy nem csak húst nem eszik, hanem TEJTERMÉKET SEM. tehát, se sajtot, se tejet, se vajat, se tejfölt.
2011. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%
Akkor mit eszik? :D Kenyeret és krumplit? :D De szegény krumplinak nem fáj, amikor felszedik? :(
2011. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

frissföl is tejből készül, csak a tehéntej zsírját helyettesítik növényi zsiradékkal.minden más összetevő ugyanaz, mint a tejfölben.

szóval állati eredetű az alapanyagát tekintve.

2011. okt. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 jamesbond ***** válasza:
24%

Állati eredetű zsiradékra szüksége van mindenkinek.

Többféle vega létezik.

Van aki csak nyers koszton él, és semmilyen állati eredetű ételt nem eszik (Bicsérdista). Szerencsére ebből kevés van.

Vannak az ortodox vegák, akik ugyancsak növényi táplálékon élnek, de nem csak nyersen.

A legelterjedtebb az ovo-lakto vega, aki csak a melegvérű állatok testrészeit nem fogyasztják.

Halat, tejterméket, tojást esznek, így a legtöbb fontos zsírban oldódó vitaminhoz is hozzájutnak. Ennek a fajtának több előnye van mint hátránya, csak okosan kell csinálni.

2011. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
utolsó, ovo-lakto az azt jelenti,hogy tojást és tejet fogyaszt, halat nem. én pl. ilyen vagyok, bár a tojást nem igazán szeretem, csak ha bele van sütve valamibe (már, tésztát eszem, de rántotta, főtt tojás, ilyesmiként nem szeretem.) aki halat eszik, az nem vegetáriánus, bárhogy is igyekeznek elhitetni.
2011. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!