Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegetáriánus szilveszte...

Milyen vegetáriánus szilveszteri, újévi ételek vannak? Ti vegák mit esztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lencsét ne írjon senki!
2012. dec. 31. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

kaszinótojás

(már ha eszel tojást) hát még a lencse jut eszembe, esetkeg tofuvirsli? vagy szójafasirt

2012. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ööö... tofuvirsli? o_O Szeretem a tofut, nem gond, csak ez, hogy tofuvirsli olyan áldolognak tűnik. Tudod, valami nem az, hanem valami más, de úgy tesz.


Inkább olyan dolgokra gondoltam, amiknek van valami babonás jelentése, szerencsét hoz vagy ilyesmi. Más népek konyhájáról is lehet,

2012. dec. 31. 09:40
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

- Mákos tészta, mákos núdli, máglyarakás, akármi, amihez használsz mákot = legyen annyi nagycímletű pénzed minden hónapban, ahány szem mákot elsején megeszel.


- Lehet rántott csillagtököt, vagy rántott tököt

- Zöldségekből fasírozott körettel

- Szójakockából készíthetsz brassóit

- Szója granulátummal készíthetsz rakott káposztát akár kelkáposztával, akár hordós aprókáposztával

- De ugyanezt megteheted, ha nem szója, hanem köles az alapanyag

- Kölesfasírtot is meg tudod csinálni, akár még stefániának megsütve is

2012. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Töltött kelkáposzta:

Egy nem túl nagy fej kelkáposztát félbevágsz, külső öreg leveleket szedd le, és a torzsnak kb. felét vágd ki, a vele együtt jövő leveleket is szedd ki belőle. Lobogó sós vízben futtatsd meg csak annyi időre, hogy a levelek színe elkezdjen üvegesedni.

A kapott fél-focilabdát töltsd meg:

Csinálj valami fasírozott-hús szerű tölteléket, pl. kölesből, rizsből, vagy éppen fűszerezett főtt-zöldségekből, akármiből, azzal a két fél kelkáposztát töltsd meg. Rakd zsírozott tepsibe, locsold meg tejföllel, szórd meg reszelt sajttal (már ha megeszitek) és dugd egy kis időre a sütőbe.

2012. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Persze, ha a kelkáposztát levelekre szeded, és külön-külön tekered fel őket a töltelékkel, mint a szármát. A tepsiben egymás mellett sorakozva kerülnek a sütőbe.

2012. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi baráti társaságba vagyunk hivatalosak, raklettezni fogunk :)

Rajtam kívül mindenki húsevő, nekem grillsajtok, válogatott zöldségek lesznek.

Én tiramisu tortát viszek meglepetésnek.


Ha kifejezetten újévi-jellegű ételek érdekelnek:

SZerintem ha a lencsét nem szereted (én sem amúgy), akkor ne erőltesd. A többi hagyomány ugye disznóhoz, virslihez kötődik, az kiesik. A vega virsli (szójából, stb.) szerintem nagyon gáz dolog - egyszer próbáltam, majdnem visszaköptem, olyan rossz volt, és egyébként is minek akarnék hús jellegű ételt enni, ha egyszer utálom a húst?

2012. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
LENCSE
2013. jan. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek, nem azért írtam, hogy lencsét ne írjon senki, mert nem szeretem, hanem, mert az annyira nyilvánvaló étel.
2013. jan. 8. 10:33
 9/13 anonim válasza:
jólvan kedves kedves kutyafelű aladár értjük! :) szeretema lencsét mert mint tudjuk a lencse jó szerencse:)))(((:
2013. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocs, volt utánad egy másik válaszoló, és én kettőtöknek írtam, csak az ő válaszát, meg az én hozzászólásom ráeső részét törölték.

És én NEM voltam goromba veled. Barátok sem vagyunk, ezért nem értem a hozzászólásod.

2013. jan. 8. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!