Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért jó a szejtán?

Miért jó a szejtán?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 08:24
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Vegáknál húshelyettesítő.
2013. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó, csak sokan azt hiszik, hogy ezzel legalább állagra helyettesiteni lehet a húst.
2013. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szejtán más nevén búzasikér.


Nem tudom pontosan mire irányul a kérdésed, én a következőket tudnám felhozni mellette:


- semmilyen káros anyagot nem tartalmaz, teljesen bio

- habár nem teljes értékű fehérje (nem található meg benne minden esszenciális aminosav), mégis magas fehérjetartalmú étel.

- kifőzve és fűszerezve állagában és ízében is hasonlít a húsra, így annak, aki húspótló termékeket szeretne fogyasztani, kiváló. (Húst is fogyasztó ismerőseimmel kóstoltattam pl. szejtános "húsos" palacsintát, azt mondták, hogy szinte olyan, mint az igazi, és ha nem mondom meg, rá sem jönnek. Az egyöntetű vélemény az volt, hogy egy egészen enyhén kesernyésebb utóíze van, mint az eredetinek.)

- a húshoz hasonlóan sokféleképpen elkészíthető és fűszerezhető étel.

2013. jan. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
szerintem aki húsra vágyik, az egyen húst, és ne húspotlót.
2013. jan. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Olyanok is vannak ám, akik pl. valamilyen betegség vagy allergia miatt nem fogyaszthatnak húst, de szeretik...

Olyanok is, akik vallási meggyőződésből, esetleg csak böjt idejére pl.

Olyanok is, akik így tartják egészségesnek, de a hús ízével semmi bajuk.

2013. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kri76 válasza:
Már ettem, szerintem kifejezetten nem jó az íze :)
2013. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

"Olyanok is vannak ám, akik pl. valamilyen betegség vagy allergia miatt nem fogyaszthatnak húst, de szeretik...

Olyanok is, akik vallási meggyőződésből, esetleg csak böjt idejére pl.

Olyanok is, akik így tartják egészségesnek, de a hús ízével semmi bajuk."


Ezek közül egyik sem indokolja, hogy olyan valamit egyen az ember, aminek sem az ize, sem az állaga nem hússzerü, a szejtán még csak véletlen sem hasonlit rá.

2013. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek közül egyik sem indokolja, hogy olyan valamit egyen az ember, aminek sem az ize, sem az állaga nem hússzerü, a szejtán még csak véletlen sem hasonlit rá."


Nézd, ha rosszul készíted el, nyilván nem hasonlít rá. Csak annyit mondanék, hogy el lehet készíteni úgy is, hogy hasonlít rá, sőt szinte teljesen ugyanolyan.

2013. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

17:40-es:

"Nézd, ha rosszul készíted el, nyilván nem hasonlít rá. Csak annyit mondanék, hogy el lehet készíteni úgy is, hogy hasonlít rá, sőt szinte teljesen ugyanolyan."


Nemcsak nekem nem sikerült még soha olyat összehozni belöle, ami csak picit s hasonlit - mert nekem nincs gyakorlatom, csak egyszer próbáltam meg -, de több, állítólag tapasztalt ismerösnél sem volt jóformán semmi hasonlóság a hús és ez között izben.


Egyébként is elképzelhetetlen számomra, hogy egy sikérmassza (ami kb a nyers tésztáta emlékeztet leginkább izben) hogyan lehetne akármilyen füszertöl is húsizü, a húsnak ugyanis van saját ize, söt mindenféle húsnak más-más, és ezt füszerekkel módositani lehet, de helyettesiteni nem.


De ha annyira biztos vagy benne, hogy TE tudod a megfelelö receptet, akkor ugyan ird már be ide, de lehetöleg pontosan.

2013. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én fél éve vagyok vegán. Az első pár alkalommal nekem sem sikerül jól elkészíteni a szejtánt, nem is estünk hanyatt tőle. Azonban utoljára olyan jól sikerült, hogy finomabb is lett mint a hús és az állaga tökéletes.

Én bármilyen formában is készítem el, előtte mindig pácolom, hogy ízes legyen.

A párom húsevő, de így ő is nagyon szereti.

2013. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!