Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan oldja meg egy vegán/veg...

Hogyan oldja meg egy vegán/vegetáriánus az étkezést, ha kórházba kerül?

Figyelt kérdés

Akár csak rövid időre is. Különösen az első a kérdéses számomra.


Feltételezem, az átlag magyar kórházban nincs húsmentes étrend.


máj. 11. 07:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Visz magának
máj. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb kórházban VAN húsmentes étrend, márcsak azért is, mert egy csomó betegség esetén is húsmentes/állati fehérjementes étrendre van szükség.
máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Nehezen. Én gluténérzékeny vagyok, két napig voltam kórházban, reggelire meg vacsorára mindig egy-egy almát kaptam, ebédre meg ugyanazt, mint a többiek, csak mondjuk nem volt tészta a levesben, vagy nem volt rántott hús a rizsen. Ebből kiindulva hasonló lehet a helyzet a vegánokkal is.
máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen, a vegetáriánus elég megszokott, a vegánnál kicsit oda kell figyelni, de igazán nem volt még soha probléma.

A glutén egész más téma, de ettöl függetlenül elég nagy szégyen, ha egy kórházban nem tudnak megfelelö étrendet összeállítani nekik.

máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Ha vegán vagy vinned kell.

Vegetáriánus étkezést biztosítanak.

máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%
Rendelsz. Az ételfutár oda is kiviszi.
máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
6%

6-os: próbáltál már vegán ételt rendelni? Másmint ami nem mindenfél pótdolgokkal, vagy helyettesítökkel van tele???

Olyat, ami tényleg megfelelö, nem igazán lehet rendelni!

máj. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

Gluténérzékeny vagyok, első nap reggelire hoztak gm abonettet és májrémet, rajta vastagon szedve: búzaliszt.


Na, ezek után SEMMIT nem ettem meg a kórházban.

A család hozott ételt.

Bocs, bőven elég a bajom, szóval nem eszek meg ki tudja, milyen szennyezett ételt, hogy hasmenésem legyen meg fájdalmaim.

máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
16%

Hát sajnos 2szer voltam benn fekvő beteg ként.

De senki nem kérdezte meg külön hogy vegán kaját kérek-e...

Bár nem is mondtam mivel nem vagyok vegán.

De pl azt a 1-2 szelet kenyeret parizerrel is elég sovány...Max kap helyette almát pl.

Szóval nem tudom lehet e kérni mást.

Szerintem azt külön rokon beviszi.

máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
Képzeld el, hogy vegetáriánus vagy vega vagy és a kórházban térsz magadhoz... Hogy viszel magadnak enni, ha pl. nincsen senkid?
máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!