Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy sok normál...

Miért van az, hogy sok normál táplálkozású támadásnak veszi, hogy nem eszem húst?

Figyelt kérdés
Lakto-vegetariánus vagyok. Gyakorlatilag így születtem. Sosem beszélek a megfontolásaimról olyan embernek, akiről tudom, hogy nem érdekli ez a téma, vagy felzaklatja. Ha ismerősök, hallgatótársak, diáktársak, munkatársak, rokonok meghívnak valahova enni, akkor mindig mondom, hogy szívesen megyek, de menjünk olyan helyre, ahol kapható vegetariánus étel, mert nem eszem húst. Ezt kb. az emberek 10%-a elfogadja. A többiek jellemzően értetlenkednek, illetve komplikációként fogják ezt fel, és elveszi a kedvüket. Viszont van egy réteg (kb. 20-35%), aki csupán emiatt, hogy elmondom nekik, hogy vega vagyok, azonnal kiakad. Habzó szájjal, emelt hangon "vitatkozni" (=erőszakos, gyermekes hisztimonológ) kezd. A fejemhez vágja, hogy én ne akarjam őt erőszakosan megtéríteni, hogy én nem állok őfölötte erkölcsileg, ne keltsek benne bűntudatot, és hogy Őneki nincs semmi baja a vegákkal, csak ne akarjunk már téríteni, meg őt bántani aki normális és nem beteg, mint mi. Ez kb. ugyanaz, amit a homofóbok mondanak: "Nincs bajom a melegekkel, amíg otthon csinálják". Mondjuk azok az emberek, akik így reagálnak, azok általában rasszisták, homofóbok is. Hogy lehetne az ilyen embereket kezelni? Én nem fogom a dumálásukat hallgatni, meg hogy az Ő életük milyen szar. Viszont együtt kell velük dolgozni, tanulni, élni. Hogyan lehet ezt úgy kezelni, hogy őket se zaklassam fel, de ne is kelljen hazudnom? Szánalmas, hogy így reagálnak. Tudom, hogy mi áll e mögött náluk érzelmileg, de nem tudom kezelni. Az ilyen habzó szájú monológjaik közben nagyon nehéz nem elnevetnem magam.
2013. ápr. 3. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Mi magyarok elég húsos nemzet vagyunk és hála a tpikus magyarisztáni mentalitásnak, tiszteletlenségnek veszünk minden apró kellemetlen gesztust, esetünkben azt, hogy nem eszel húst. Mondjuk ez a kijelentés nem mindenkire igaz, csak a nagy átlagra. Természetesen nem szidni akarom a magyar gasztronómiai csodákat, én vagyok az első, aki ráveti magát a gulyásra, mint egy menekült, de hiába, mi ilyenek vagyunk. Ha pl mindenféle hínárt ennénk, akkor azon lepődnének meg, hogy nem eszel algát.

Másrészt az ember mindenevő lény, így sokan az alap természetünkkel szembemenő dolognak látják az étkezési szokásaidat. Én nem ítélek meg senkit az ebédje alapján, ne kényszerítsék rám a szokásaikat. talán a kijelentéseidet úgy fogják fel, mintha "megtéríteni" akarnád őket.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem.

2013. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Off. És mi áll emögött érzelmileg? Mert én nem tudom. A barátnőm vega és mindig úgy főzünk, olyan helyre megyünk, hogy ő is ehessen. Én sem értem...
2013. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanez igaz fordítva is, egy ismerősöm aki vegán, habzó szájjal védelmezi a vegánokat, vegákat, az állatokat, meg folyton arról beszél, hogy mi hogyan készül, hogy ölik le szerencsétleneket, hogy termékenyítik meg a teheneket, hogy legyen mindig sok tejük, stb... mondtam, hogy én ha nekem kéne leölni az állatot, zokszó nélkül vega lennék, mert nem tenném meg. Viszont szeretem a húst, leginkább a csirkét és a marhát, a sertéstől és pulykától tartózkodom, az édesvízi halakat és a tenger gyümölcseit, csigákat nem eszem meg, bárányt, nyulat, vadat meg elvből nem eszek. A tejet nem annyira, de a tejtermékeket szeretem. Lehet erről beszélgetni, de mint két értelmes, kulturált ember. Nekem nincs bajom azzal, aki elvből vega vagy vegán, ahogy azzal sincs bajom, ha valaki laktóz- vagy lisztérzékeny, alkalmazkodom hozzá. De sokszor tapasztaltam, hogy neki baja van azzal, hogy én nem vagyok az. Nekem is vannak hepjeim, amit felsoroltam, hogy a sertés különben sem egészséges, tehát kerülöm, nem is szeretem, és bár nagyon jól néz ki egy szarvaspörkölt, sosem fogom megkóstolni, elvből. Ez meg az én hülyeségem, és elvárom, hogy elfogadja az is, aki imádja az ilyen kajákat. Ahogy elvárom a vegától/vegántól, hogy ha együtt eszünk, akkor ne mindig a mondókáját kelljen hallgassam, és ne nézze a tányéromat fintorogva. És ugyanezt elvárhatja ő is másoktól.

Tehát ez oda-vissza működik sajnos.


Nem kortól, vallástól, nmetől, étkezési szokásoktól, bőrszíntől és etnikumtól függ, hogy ki milyen, minden csoportban vannak értelmesen gondolkodni tudó, és begyöpösödött emberek egyaránt. Ezt mindig tisztázd velük az elején, és ha olyan a társaság, hogy nem képesek elfogadni, akkor nem kell velük érintkezni, csak amennyit szükséges.

2013. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

2.4! De itt arról van szó, hogy azon kívül, hogy közli, nem eszik húst nem mond semmit és már erre kiakadnak, ahogy Ti is, hogy ne akarjon Titeket senki sem megtéríteni.


Most itt erről hol volt szó?


Látod kérdező! Reménytelen. Továbbra sem értem, pedig én nem vagyok vega.

2013. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, 4-es vagyok, ha nekem (is) szántad amit írtál, akkor eltévedtél. Épp azt írtam, hogy nagyon sok vega teszi ezt, és valószínűleg abban a tévhitben leledzenek ezek az emberek, hogy minden vega ilyen. És már rögtön támadnak, mert a legjobb védekezés a támadás. Mint mondtam, én elfogadom és alkalmazkodom ehhez, csak ne kelljen folyton a mondókáját hallgatni, mert van ilyen ismerősöm. Tisztában vagyok vele, hogy a kérdező nem ilyen, és nem is őt kértem, hogy ne prédikáljon, mivel nem tette. Én sem teszem. Csak leírtam, hogy ez nem csak a "húsevőkre" igaz, hanem a másik táborra is, és mindkettőben vannak értelmes és kevésbé értelmes emberek egyaránt.
2013. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik"


Ez nagyon jó!!!!Tűnik? Az ész eltűnik!!!

2013. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hello!


4!


Most már én vagyok a négyes! Egyébként én voltam az 5-ös. Na hát oké, már értem, ne vedd magadra.


De nem én pontoztam le a válaszokat, meg azt sem értem miért törölték a kettest. :-P Áhh, ez egy ilyen oldal, semmiről sem lehet beszélgetni...

2013. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen, én már a 3-as és 5-ös vagyok :) elképesztő sebességgel lettek pontozva a válaszok...
2013. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne lepődj meg ezen. Hiába adsz a kérdésre kielégítő választ, a többi válaszoló lepontoz, mert nem úgy gondolkodsz, mint ők. Hiába futsz világrekordot, egyesek utálni fognak, mert Nike cipő helyett Adidasban futottál. Ugye-ugye, párhuzam a kajálással, valami ilyesmire céloztam.


Első voltam.

2013. ápr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. De érdekes, mindenki azt hirdeti itt, hogy Őneki mennyire igaza van, és én mennyire tévedek. De nem értem, miért kell beleszólni más dolgába. Én senkinek se mondtam, hogy legyen vega, mint ahogy azt sem mondom, hogy erkölcsileg magasabb szinten állnék. Hirtelen mindenki azt kezdte mondani, hogy én mennyire veszélyes vagyok. De mit ártok én nektek? Amúgy az egészségességre vonatkozólag azt mondanám, hogy kétlem, hogy bármelyikőtök egészségügyi végzettséggel rendelkezne, vagy akár egy kicsit is tanulmányozta volna a táplálkozást. Többségetek valószínűleg saját magán se kísérletezett. Csak próbálja az élet bírósága elé vinni az ügyét... Senkinek semmit nem mondtam. Ha a puszta létem BENNETEK bűntudatot kelt, akkor kétlem, hogy én lennék a hibás. Nem ítélek el senkit sem, ez nem az én dolgom, viszont jogomban áll érvényesíteni azt, hogy engem se ítéljen el senki. Ha nem tetszik, amit csinálok, akkor ne akarjon barátkozni velem. Aki meg barátkozni akar velem de ez bűntudatot kelt benne, az ne sértődjön meg, hogy én nem változok meg az Ő kedvéért...
2013. ápr. 3. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!