Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A fehér káposzta és a fejes...

A fehér káposzta és a fejes káposzta ugyanaz?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem ugyanaz.


Fejes káposzta:

[link]


Fehér káposzta:

[link]

2013. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem!
2013. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szemészeten voltál már? A fejes káposztát csak azért hívják fehérnek mert van vörös is!
2013. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egész életemben úgy tudtam, és használtam, hogy egy és ugyanaz:)

Ettől eltérőt, csak lila (vörös,piros),savanyúkáposzta, ami szintén fehér, vagy fejeskáposztából van szerintem , és kelkáposztát ismerek.

a fejeskáposztában még megkülönböztetnek nyári, illetve téli káposztát. a nyári laza, friss zöld, és szinte lehetetlen reszelni, csak nagyon éles késsel vékonyra szelni.

De lehet, hogy tudatlan vagyok :) a képek sem győztek meg sajnos.

2013. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

fejeskáposzta (Brassica oleracea var. capitata f. alba) és a vöröskáposzta (Brassica oleracea var. capitata f. rubra) a keresztesvirágúak családjába tartozó zöldség. A korai káposztát augusztusig szedik el, ennek levelei lazább szerkezetűek, színe sárgászöld. Friss fogyasztásra alkalmas, tartósításra nem érdemes felhasználni. A késői káposzta tömött fejű, színe fehér, 2 -3 kg-ra is megnőhet, szeptember után szüretelik. Nyersen történő tartósításra elsősorban a zártabb levelű, gömbölyű, kemény káposztafejek alkalmasak. Az élénk lila színű vöröskáposzta inkább ételek színezésére alkalmas, ezenkívül saláták alkotórésze és párolva is fogyasztható.


Táplálkozás-élettani jelentősége


A fehér káposzta egyik legfontosabb C-vitaminforrásunk, különösen nyersen és savanyítva. Energia és

2013. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös hozzászólásban olvasható hogy a fejeskáposzta latinul alba vagyis fehér káposzta!
2013. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első képen még fiatal,nem teljesen összeborult levelű káposzta van, a másodikon már teljesen "megérett.

A fehér káposztán kívül van vöröskáposzta, és kelkáposzta is. A kelkáposzta is "fehér", de a levelei fodrosak.

Valójában a fehér káposzta levelei is halvány zöld színűek.

2013. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :) közben már én is rájöttem hogy ugyanaz a kettő :)
2013. ápr. 23. 20:23
 9/15 Csutak_Balazs ***** válasza:
100%
A fehér és a piros ( vörös- vidékenként változik az elnevezés)is fejes káposzta. A fehér színűből van nyári káposzta, amelyik nem alkalmas a téli eltevésre, savanyításra,( de koraibb fajta, kitűnően használható nyári saláták készítéséhez) és a téli káposzta, amelyik alkalmas a téli eltevésre. A nyári káposzta kissé lazább, míg a téli káposzta tömörebb. Persze ezek csak gyűjtőnevek, mert mindegyikből van sok fajta. A téli káposztánál például ha tölteni szánjuk akkor fontos az is, hogy vékony levelű legyen. :)
2013. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 25. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!