Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek hús helyett?

Mit egyek hús helyett?

Figyelt kérdés
Nem akarok vegetáriánus lenne, de változtatni akarok az étrendemen. Szerintem magamhoz képest sok húst eszek. Leginkább a felvágottakra gondolok. Igazából nagyon ritkán esik jól a felvágottas kenyér, mégis azt eszem, mert azt ismerem, az van. Bolti felvágott, bolti húsok. Igazából nem is szeretem ezeket, de más kaját meg nem ismerek. Házi húst ritkábban van lehetőségem enni (amikor otthon vagyok), de nekem annyi elég is. Kéthetente hétvégente, vagy esetleg hetente egy jó gulyás. Mert azzal JÓLlakok, de ezekkel a felvágottakkal, virslikkel, ezt nem mondhatom el, mert inkább rossul vagyok utána. Szóval a hétköznapokra keresek fogásokat, kajákat, amikben nincs hús.

2013. ápr. 29. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szendvicsbe, kenyérre: padlizsánkrém, avokádókrém, tojáskrém, zöldségek: paprika (akár többféle, pl. kaliforniai, stb.), paradicsom, cukkíni, uborka, sajtfélék (próbálj ki többféle ízes, jó minőségű sajtot pl. edámi, gouda, kéksajtok, camembert, stb., ne csak azt a szutykos trappistát:), főtt tojás...:)


Levesek: mindenféle zöldségkrémleves isteni, az összes tálalható pirított kenyérkockával, sajttal, cipóban, pirított hagymával, stb...pl. póréhagymakrémleves, fokhagymakrémleves, gombakrémleves, tárkonyos gombaragu-leves, erdei gombakrémleves, borsókrémleves, cukkinikrémleves, brokkolikrémleves, sajtkrémleves (akármilyen sajtfélékből, chilivel isteni), kukoricakrémleves, spárgakrémleves, burgonyakrémleves sorolhatnám még de na:)


Minden vegetáriánus étel elkészíthető rakottasnak szinte pl. rakott brokkoli, karfiol, padlizsán, cukkíni, spárga stb.

Sok olaszos étel egyszerűen: tejszínes-gombás spagetti (de lehet paradicsomosan is), spenótos-ricottás cannelloni, zöldséges lasagne (hagymás paradicsomszószban párolt cukkíni, padlizsán, gomba atöltelék + besamel), ratatouille (francia lecsó padlizsánból, cukkiniből), vegetáriánus pizza, gombás rizottó...:)

Töltött ételekből rengeteg van: töltött gombafejek, padlizsán/cukkinicsónakok, töltött paradicsom, paprika, burgonya, hagyma - azzal töltöd, amivel akarod, pl. összetört tojással, sajttal, zöldségmixszel, fűszeres tejföllel vagy túróval...

mindenféle rántott dolog: camembert áfonyalekvárral, gomba tartárral (a gombafejeket összetűzve, megtöltve is lehet rántani, kerülhet bele sajt, túró, stb.), cukkíni, padlizsán...


Remélem segítettem :)

2013. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg étel van amikönnyen elkészíthető és finom,

pl.: melegszedvics (sajttal, meg zöldségekkel), leves (hús nélkül akár), szalmakrumpli, bundáskenyér, tojás(akár főzve, tükörtojás, omlett,rántotta), halhús.

2013. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja illetve még elfelejtettem: Rizs, rakott krumpli, spagetti vagy makaróni, vagy akármilyen tészta pl: mákostészta, dióslaska.De még utánanézhetsz, van még mindenféle saláta, főzelékek, egytálétel. A Gyorskaját nem ajánlom ami esetleg elmegy a pizza, lángos, egyéb péksütemény,pl nagyon jó az otthon készített hamburger, desszertnek meg palacsinta, beföttek.
2013. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

reggelinek

mézes-vaja piritós, lekváros piritós, sajtoskenyér, melegszendvics, rántotta, tükörtojás, körözött, sajtkrémek, tojáskrém, padlizsánkrém+paradicsom, tükörtojás, bundáskenyér, tojásos muffin, péksütemények, müzli tejjel, zabkása almával rengeteg féle van


ebédnek zöldségleves, tojásleves, paradicsomleves, gyümölcsleves, juhtúrós rakottkrumpli, öntött zöldségek, rakottzöldségek, rántott sajt, cukkini, karfiol rizzsel, vajaskrumpli rántott zellerrel, lecsó, tojásos nokedli, rizottok, sajtos-paradicsomos tészta, rakotttészták, túróstészta, mákosguba, főzeklék tükörtojással, gyümölcsmártás piritott grízzel, káposztástészta, tejberizs,

2013. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kőrözött az egyszerű, krémtúró, Rántott sajt, krumpli sütve,

érdemes még mindenféle ilyen magokat, meg ilyen hüvelyes zöldségeket enni, pl bab,borsó vagy olyan növény amiben sok a fehérje pl kukoricában , Lencse van amúgy egy csomó vega recept, csak minden azon múlik hogy mennyi energiát vagy hajlandó belefektetni:)A google jó segítség erre:D

2013. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andonymus válasza:
18%
hust
2013. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Te meg egy helyesírási szótárt.
2013. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!