Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázni szeretnék és nem...

Fogyókúrázni szeretnék és nem tudok eligazodni hogy kenyér helyett mit egyek? Valahol a hamlettet írják, kétszersültet, teljes kiőrlésű kenyeret stb. Örülnék ha valaki leírna egy bevált márkát ami tuti jó!

Figyelt kérdés
2013. márc. 26. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább úgy érdemes megközelíteni a dolgokat, hogy ne kenyérről beszéljünk, hanem szénhidrátról. Az lenne a lényeg, hogy megfelelő mennyiségű (ez függ a diétától) és minőségű fehérjét vigyél be a szervezetedbe. A legjobb ha zöldségekből a nagyobb részét. Ilyen formában el is felejtheted a kenyeret. De ha nagyon hiányzik, akkor sztem teljes kiörlésű!
2013. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szénhidrátot akartam írni fehérje helyett
2013. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

A kétszersült, hamlett és a teljes őrlésű kenyér összetétele majdnem ugyan olyan mint a fehér kenyéré. Vajon miért ajánlgatják ezeket..?


Zöldséget kell enni, ez a körítés s nem a gabonafélék, rizs, krumpli, tészta :)

2013. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én most fokozatosan "hagyom el" a kenyeret, tésztát, lisztes dolgokat karácsony óta nem ettem (na jó vendégségben, anyuéknál azért engedékenyebb vagyok-pl. ha főzelékükben rántás van, azért megeszem.) Helyette még eszegetek ripsz-ropszot, hamletet, de ezeket is kezdem elhagyni, annyira nem nehéz, és éhezni sem kell.

Érdekes, hogy azóta sokkal pörgősebb vagyok, és nem puffadok-ami előtte már reggelente is jelentkezett.


De ez csak az én példám. :)

2013. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, rizses ripsz-ropszot.
2013. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Látom nem csak nekem okoz ez problémát értem én hogy el kellene teljesen hagyni mindenféle kenyeret de először egy pár hétig jobb lenne helyettesíteni valamivel!a norbi kenyér milyen azt mondják ennek van a legkevesebb szénhidráttartalma!
2013. márc. 26. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Hiába helyettesíted ilyen hülyeségekkel, a legtöbb csak reklámfogás, semmivel se egészségesebb, vagy kevésbé hízlalóbb, mint a kenyér. Csak drágább és szar az íz, amivel elhitetik veled, hogy fogyókúrás:)

Nem azt kell nézni, hogy mivel helyettesísd, hanem mi mást ehetsz, amit lehet kenyér nélkül is. Pl reggelire tojás, sokféleképpen el lehet készíteni, sonkával, gombával, zöldségekkel, kolbásszal, bármi. Köretnek zöldség, saláta, savanyúság.

2013. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a kalória a lényeg (mert van, hogy valamilyen krémet ennél, amit általában kenyérre szoktál kenni), akkor abonett, mert az szeletenként 17 kalória körülbelül.


De, én 5 hete nem ettem kenyeret, és nem hiányzik. Nem helyettesítem a szó legszorosabb értelmében, csak zöldséget eszek helyette. A legjobb ebben az, hogy nem remegek két étkezés között.

2013. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon kevés kenyeret eszek,de ha eszek akkor igazi tömör,nehéz rozskenyeret szoktam (ilyet: [link] ) mert szeretem a savanykás korpa ízét,illatát :) De ez tényleg max. heti 2-3 alkalommal,főleg zöldség megy nálam mint köret (húsok és tojás mellé)
2013. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a pufirizs, vagy amiket előtte írtál.. a Norbi kenyér nagyon lowcarb, de olyan mérgező amennyire engedélyezett "élelmiszer" csak lehet. Az egész szójaliszt és glutén.. simán a fehérkenyeret enném, ha választani kéne.
2013. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!