Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák! Ilyen fajta "legális"...

Vegák! Ilyen fajta "legális" kínzást hogyan engedhet meg az állatvédelmi törvény?

Figyelt kérdés
Azt olvastam h. a fiatal borjakat megkötözik hogy ne tudjanak felállni és mozogni, ezáltal az izmaik puhák lesznek és így finomabb...
2013. jún. 1. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
SOuth Parkot néztél?
2013. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

U.i.: magam is vegetáriánus vagyok, érdekelne, hogy ez a híresztelés igaz-e.


Bár teszem hozzá, szerintem amíg állatokat ölnek, szinte mindegy mit mond ki a törvény, mindig lesz kegyetlenség.

2013. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Földlakók-ban láttam
2013. jún. 1. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lekötözés elméletileg tiltott, legalábbis az EU-ban. Ez nem azt jelenti, hogy a borjak mozgását nem korlátozzák a végletekig. Néhány órával születése után elveszik a borjat az anyjától (ez a bio gazdaságokban is így van). Az anyát ezután a többi tehénnel együtt fejni kezdik. A borjút egy kb. 1 négyzetméteres "iglu"-ba zárják egyedül. Se anya, se társak. tejpótló szerrel etetik vödörből, az anyja tejét csak az első néhány napban ihatja, de nem a tőgyéből, vele nem találkozhat többet. Általában két hétig vannak ilyen elkülönített kis állásokban, azután a hímeket elszállítják, a nőstényekből tejelő tehenek lesznek. A hímeket vagy pár hónapig hizlalják pár száz kilósra, vagy még borjú korukban vágják le őket. A borjúhúsnál két fő fajtát különböztetünk meg. A legdurvább kínzással a "fehér borjúhús" jár. A borjakat vasszegény tápszerrel itatják, mozgásukat korlátozzák, almot sem szórnak alájuk, nehogy megegyék. A vashiánytól marad a húsuk rózsaszín, viszont cserébe k.rva szarul vannak, betegek, alig tudnak lábra állni is. Rövid idő után vágóhídra viszik őket. Ez teljesen legális állattartási forma. Hasonlóan legális állatkínzás, mint a libatömés, liba/kacsa-tépés, a szárnyasok csőrének megcsonkítása, vagy a kismalacok herélése és farkának levágása stb..stb.. mindezek pedig érzéstelenítés nélkül. Az állattartásnak árnyoldala is van, amiről a fogyasztók nagy része nem tud, vagy nem akar tudni. Persze erről a reklámokban nem beszélnek.
2013. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon aranyos :)
2013. jún. 1. 21:47
 6/11 anonim ***** válasza:

tegnap 17:33

Bár én nem vagyok vega, csak simán állatbarát, eléggé megdöbbentett, amit írtál. Teljesen a Mártírok c. film jutott róla eszembe, annak is inkább az utolsó egyharmada. Egyébként nézze meg mindenki, mert nagyon jó.

2013. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt én is láttam! A végén a csaj elég csupasz lesz :)
2013. jún. 3. 01:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is aranyos, hogy a kutyákat megkínozva vágják le, mert a keletkező adrenalintól állítólag finomabb a húsa. Okos állat az ember...
2013. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pont ezért nem eszem már tejtermékeket és tojást sem. Legalább ne miattam szenvedjenek szegények.
2013. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 k.zl ***** válasza:
Aki nem akar részese lenni az állatkínzásnak, az legyen vegán, vagy legalább vegetáriánus. Azzal, hogy megvesszük a húst, tejet, tojást, támogatjuk, hogy bezárják és megöljék őket.
2014. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!