Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lenne, ha betiltanák...

Mi lenne, ha betiltanák Magyarország területén a legális dohánytermékek árusítását? Lázadás?

Figyelt kérdés

Most, hogy Afidesz azt mondta, hogy csak bizonyos Trafikokban lehet dohányt árulni, sokan ellenzik, de olvastam olyan véleményt is, hogy "... ha rajtam múlna betiltanám azt is, hogy dohányt lehessen vásárolni! Undorító, környezet károsító mocsok!!!"


Ha ez megtörténne, mi lenne? Itt felkelések lennének? Szétvernének az országot a dohányosok, akik nem jutnak dohányhoz?



2013. máj. 23. 11:41
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem behoznák külföldről feketén és jóval drágábblenne.
2013. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Megoldanák feketén. Egyébként utálom a cigit, a füstöt és nagyon örülök neki, hogy már korlátozva van és nem lehet bárhol bármikor szívni. Utáltam mikor az orrom alá pöfékeltek.

Betiltatni nem akarnám, mert már nem zavar, mint írtam, de az sem érdekelne, ha megtennék.

2013. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A bagósok egy része biztosan beszerezné az ukránoktól zárjegy nélkül, a többi leszokna. Viszont az utcákról eltűnne a bagó, tehát én támogatnám.
2013. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lázadna senki, zárjegy nélküli ukrán cigit szívnának.


Plusz adóemelés lenne. Mert azt a legtöbben nem tudják, hogy egy átlagos doboz cigi adótartalma kb. 600 Ft. Egy dohányos kb. havi 20 ezer Ft-ot fizet be plusz adóként. Na ezt a bevételkiesést kompenzálni kéne, tehát praktikusan valahogy szétosztanák az emberek között, és kb. 10 ezer Ft-tal több adót fizetne mindenki.

2013. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint Amerikában vagy a Szovjetúnióban az alkoholtilalom idején. Mindenki beszerezné feketén, plussz elindulna egy erős bűnözési hullám.
2013. máj. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Torda-Molnár Orsolya válasza:
Szia Mindenki! Én dohányzó ember vagyok, s valószínűleg nem dohányoznék,ha ez így lenne. Bár igyekszem odafigyelni, hogy másokat ne zavarjak, néha már túlzásnak érzem, ahogy meg vagyunk bélyegezve. Szerintem az alkoholt is legalább ennyire lehetne tiltani, meg még egy jó pár dolgot. Tudomásom szerint elég jó bevétel az államnak a cigi. Másrészről, meg jó pár ismerősöm van aki azért vesztette el az állását, mert már "nincs" rá igény, hogy annyi területi képviselő futkosson, és osztogassa a "portékáját". Szerintem értitek! :)
2013. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
feketepiacon lenne cigi, az állam csődbe menne
2013. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!