Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus étrend mellett...

Vegetáriánus étrend mellett mire kell odafigyelni? Mik azok a tápanyagok, amiket pótolni kell a hús elhagyása miatt? Hogyan lehet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A fehérje, omega 3-6-9 és vasbevieteledre érdemes odafigyelni.


Fehérjék: a tejtermékekben és a tojásban ugyanolyan, sőt nagyobb mennyiségben találhatóak, mint a húsokban, ezeket érdemes naponta fogyasztani!


Vas: szintén pl. tojás, de a spenót és az egyéb sötétzöld leves zöldségek is jó források, valamint az alga is.


Omega 3-6-9: csíráztatott magvak vagy alga a megfelelő szintén.


Az algától nem kell megijedni, keleti boltokban lehet kapható, nagyon finom salátát, levest, ételeket lehet belőle készíteni, sós, kellemes ízű :)

2013. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso irta! A feherjet lehet gyogyszertari por formajaban is,feloldva persze, az omega 3 is van dmben,rossmannban kapszula formaban. De persze jobb ha etelkent fogyasztod.
2013. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én vettem lenmagot, ledaráltam (ez fontos), elraktam egy üvegbe, nos ha éppen valami olyat eszek amibe el tud veszni, akkor teszek belőle. :) Volt egy időszak amikor csak úgy naponta egy kiskanállal ettem belőle :D Amúgy tudnod kell hogy ha a gabonát hüvelyessel párosítod akkor teljesértékű fehérjét kapsz. Ez nem bonyolult. Köretnek mindig általában krumpli vagy rizs van ugye... Ehhez lehet bármi, ami kiegészíti. Én imádom a BABOS RIZST, ez a kedvencem, biztos vagyok benne hogy akkora fehérjebomba hogy túl sok is :D (rizs, bab, répa, kukorica, cukorborsó, metélőhagyma, paradicsom, paprika, van benne MINDEN ^^) Ezzel úgy meglakok hogy csak na...:D és egyszerű az elkészítése.


Régóta vagyok vega, nem vagyok vashiányos, de ha az lennék akkor talán algakészítményt szednék.

2013. szept. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A spenótot tök jó amúgy beiktatni az étrendbe, nyersen nincs is különösebb íze, én imádom. Vastartalma magas, viszont úgy jó enni ha C vitamin tartalmú étellel párosítod. Ezt úgy képzeld el hogy pl ha a turmixoknál maradunk, spenót alap, hozzá gyümölcs, lehet narancs, vagy citromlé, bármi, amiben van C vitamin :) így tökéletes :P én am nem vagyok valami beteges "pótolgató", egyszerűen csak eszek ahogy jól esik, annyit csinálok hogy édesség helyett gyümölcsöt eszek (nem vásárolok bolti édességet---nem is hiányzik).
2013. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 deadly108 ***** válasza:

omega 3 az a lenmagcsírába van sok


linom néven pl dm is lehet kapni.

2013. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nőnemű vagy, a terhesség nagyobb odafigyelést igényel majd.
2013. szept. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!