Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan tudnék nyers, élő...

Hogyan tudnék nyers, élő ételeket enni utazás közben?

Figyelt kérdés

Itthon többé-kevésbé nyerseszünk már egy ideje. Lesz egy 3 napos tábor, és szeretnék többé kevésbé hű maradni a nyersételekhez. Miközben mindenki pizzát és tésztát fog rendelni, én szeretnék élő mégis kielégítő kajákat enni. A nyers-kajarendelés nem lehetséges, és nem szeretnék csak aszaltgyümiket/gyümiket-zöldséget/magokat enni 3 napon keresztül csak úgy magában. Itthon tudok nyersfőzőcskézni, de otthonon kívülre nincsenek ötleteim. Tudok salit rendelni ebédre, de ez így uncsi. Vannak ötleteitek?

Lenne 2 kocsiút, 2 reggeli, 2 ebéd és 2 vacsi. Ebédre kaját rendelünk, vacsira étterem. Megyünk majd egy tesco körútra is. Köszi a segítséget!



2013. szept. 30. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Miféle ÉLÖ ételt akarsz? Ezzel nem tudok mit kezdeni...
2013. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pucolj fel és szeld el a sárgarépát, el tudod rágcsálni, akár valami fűszerkeverékkel megszórva is.

Karalábot meghámozod, felszeled akár csak karikára, akár mint a szalmakrumplit

Én a paradicsomot is szeretem nyersen, és a szép pirosra érett zöldpaprikát is szívesen elrágcsálom.

De nem igazán értem, miért akarsz kizárólag nyers zöldséget enni. Ha pl. a pirosra érett zöldpaprikát hosszában kettévágod és fűszerezett főtt rizzsel (kölessel) megtöltöd, már rögtön egy kicsit laktatóbb.

Vagy készíthetsz az útra rizs-fasírtot, köles-fasírtot, krumpli-fasírtot. (Ha azt a tojást megeszed, amivel a fasírozottat össze kell gyúrni)

2013. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék nyers ételeket enni, mert egészségesek :)

Nem akarok senkivel vitába szállni, hogy a hús szükséges, és a meleg étel is kell a szervezetnek, a neveltetés és a kényelemtől függ, hogy ezeket hogyan gondolod. Szóval nem akarok senkit sem meggyőzni, én is imádom a paprikáskrumplit, csak most kicsit tisztítok..és jobban is érzem magam tőle :)

Ha érdekel valakit ez az irányzat, guglizzon rá.

Második, köszönöm a tippeket, a karalábé eszembe se jutott, pedig imádom.

Legfőképpen olyanok válaszait várom, akik átestek már ennek az étkezésnek a buktatóin, nehézségein, és ezek megoldását keresem erre a pár napra :)


Köszi!

2013. okt. 2. 09:00
 4/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Szerintem akármilyen zöldséget és gyümölcsöt vihetsz három napra, én répát, almát, banánt, zellert, karalábét, paradicsomot, zellerszárat (a nagyot), káposztát, retket, avokádót tudok elképzelni.

Viszont ne szeleteld fel előre, mert akkor nézheted. Vigyél kést. :)

2013. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. okt. 17. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!