Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok miért nem fogyasztan...

A vegánok miért nem fogyasztanak tejtermékeket?

Figyelt kérdés
Kérlek, olyan válaszoljon, aki tudja! A "mert hülyék" meg hasonló típusú válaszokra nem vagyok kíváncsi. Köszi szépen!
2009. nov. 10. 21:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

Vegák, nem vegánok.

A legtöbben fogyasztanak tejterméket, aki nem, az azért nem, mert állati eredetű. De ők szerintem túl komolyan veszik az egészet, hiszen a tej miatt nem kell levágni a tehenet.

2009. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
mert a tej a tehénből folyik ki. azt ne mondd, hogy ezt most hallod először. -_-
2009. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


A vegetáriánusoknak 3 csoportja van (ezt tanultam -mind3nak más a neve, de ezekre már nem emlékszem), az egyik, akik nem esznek húst, de halat, esetleg cs.mellet igen (ők a divat vegetáriánusok), a második, akik egyáltalán nem esznek húst, de tejtermékeket igen, és a harmadik, a legszigorúbb, akik egyáltalán semmilyen állati eredetű dolgot nem esznek, se húst, se tejtermékeket.

2009. nov. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

A vegetáriánusok nem esznek állatot, se hust, se halat, de egyéb állati eredetü élemiszert igen (tej, tojás).

A vegánok (vagy vegák) semmilyen állati eredetü terméket nem használnak, nem csak, hogy nem esznek ilyet, hanem pl. a börböl készült termékeket is elutasitják, mivel nem akarják, hgy az állatoknak az emberek miatt szenvednei kelljen.


Az, aki csak bizonyos fajta húst nem eszik, az nem vegetáriánus, hanem egyszerüen válgatós.

2009. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, arra én is rájöttem, hogy a tej a tehénből jön. Arra lennék kíváncsi, hogy MIÉRT? Az állatok kihasználásának tartják? Vagy egészségtelennek? Vagy mi az oka? Ugyanis a tej miatt nem kell meghalnia az állatnak, de az elutasításnak nyilván van oka.
2009. nov. 10. 22:22
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

"A veganizmust gyakorló embert vegánnak hívják. A vegánok nem esznek állati eredetű termékeket és lehetőségeik szerint az élet más területein sem használnak, ugyanis azt vallják, ezeket állatok kihasználásával szerezzük, fájdalmat, szenvedést, halált okozunk nekik, és ebben ők nem kívánnak részt venni. Ezért se hús, se tej, se tojás, se méhészeti termékek nem szerepelnek étrendjükben, továbbá kerülik az egyéb állati eredetű anyagokat is, mint a bőr, szőrme, gyapjú, toll, zselatin stb. Továbbá kerülhetik az állatokon kísérletezett kozmetikumokat és háztartási szereket. Az állati eredetű anyagokat növényi eredetű, vagy szintetikus alternatívával helyettesítik."

Wikipedia


Különben is, a tej borjaknak való! :)

2009. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, hogy még senki sem említette azt az esetet, amikor valaki azért nem eszik húst (vagy tejtermékeket, vagy tojást), mert undorodik tőle és képtelen lenyelni. Pedig nagyon sokan vannak ilyenek, köztük magam is. Hidegen hagynak a vallások, meg a fitneszguruk szövegelései, én kizárólag a saját gyomromra hallgatok.


A vegetáriánusok jelentős része úgy van ezekkel az ételekkel, mint általában a legtöbb ember pl. a vizelettel, a sárral, a rovarokkal: megehetné, nem halna bele, de a gondolatától is rosszul van. Na, őket nem lehetne rávenni semmivel sem a hús (tej/tojás) fogyasztására.


Elnézést a húst is fogyasztóktól, csupán illusztrálni szerettem volna, legtöbben miért vagyunk vegetáriánusok. Nem azért, mert "azt hiszik", vagy "bebeszélik maguknak", hanem mert minden porcikánk tiltakozik az állati eredetű élelmiszerek ellen. Nyilván vannak itt is kivételek, akik "olvasták valahol", meg "jót tesz az arcbőrnek", meg "le akarnak fogyni" stb... de ők azok, akik az első adandó alkalommal elcsábulnak, és bekapnak egy ropogós pipicombot :-)))

2009. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
8%

ezcsakegy hogyismondjam....kitűnösködés.

uncsi volt már a sima vegetarianizmus, kikellett már találni vmi újat. ígyhát jött az h akkor tejet sem iszunk. ezzel felkeltették a figyelmet, és értetlenkedést szültek. ezvolt a céljuk.

2009. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Akkor remélem csak műbőr cipőt hordanak, és a szőrmekabátot is messze elkerülik! Mindkettő meleg és jól szellőzik, amivel műanyag társaik nem tudnak szolgálni :)
2009. nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 dellfil ***** válasza:
0%
Az ilyen meg a csecsemőkorú gyermekét sem szoptatja, mert az anyatej is tej? Akkor mit eszik az a gyerek?
2009. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!