Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Azok a vegák (nem vegetariánus...

Azok a vegák (nem vegetariánusok! ), akik az állatszeretet miatt lettek azzá, fogyasztanak mézet?

Figyelt kérdés
Ugye, ha tojást, tejet nem, akkor szerintem a méz is ebben a kategóriában van, szerintem. Csak kíváncsi vagyok.
2009. márc. 11. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Miben különbözik a vega és a vegetáriánus??:O Most komolyan...azt hittem a ,,becézése"...:S
2009. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
86%
Kérdezd meg őket, de szerintem ehetnek azt. A tojást megértem, hogy nem eszik, én sem szeretem a petesejtet:), de a mézzel kétlem, hogy bajuk lenne, hisz abban nincs semmi állati, csak előállítják a méhek.
2009. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy pedig vannak olyan vegák, tojást esznek és tejet.

Ezt a vegetáriánus szó előtt jelölik. pl tojás = ovo latinul.

2009. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Egyik sem jó.

A hús nélküli étkezés: vegetárizmus-vegetárius

Csak nyers növényi koszt: veganizmus-veganikus


Hogy méz vagy nem méz, azt nem tudom, én fanatikus húsevő vagyok.

2009. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Őket kérdeztem :-)

Én is mindenevő vagyok, csak érdekel, hogy ugye van az a réteg vega, aki azért lesz vega, hogy ne fogyasszon semmit, amivel az állatoknak árt. A tejet is azért nem isszák, mert a borjút kellene elpusztítani, hogy nekünk juthasson. Namármost: a méz az a méhek táplálására szolgál, ha kivesszük a kaptárból, akkor az a méhek kárára lesz/lehet. Tehát ártunk az állatoknak a mézfogyasztással is.

2009. márc. 11. 11:20
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Akkor süteményt sem esznek mert abban van tojás??? :) ili
2009. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
jaj. A sütemény az legjobb tudomásom szerint nem nyer növényi koszt, tehát a vegánok nem ehetik már azért sem.
2009. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
79%

A méz evésével nem ártunk a méheknek. Eleget gyártanak ők, hogy jusson nekünk is.Ha nem lenne élelmük, nem is élnének.

Lehet, hogy emiatt többet dolgoznak, de tudjuk róluk, hogy szorgalmas kis lények.:)

2009. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ők másfajta desszerteket fogyasztanak (gyümölcssaláták, magvas cuccok), sütit nem.
2009. márc. 11. 11:41
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: méhészkedtem valaki mellett. És elmondta, hogy persze, visszagyűjtik amit elvettünk, de ez sokkal több energiabefektetéssel jár, és nagyobb egyedszámvesztéssel. Egyébként télen minden méhész eteti a méheit, ui. nem marad nekik elegendő méz a kaptárban.
2009. márc. 11. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!