Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Karácsonyi vacsora vega módra?

Karácsonyi vacsora vega módra?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni,egy karácsonyi menüt összeállítani vegából?

2013. okt. 31. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gesztenye krémleves

Bor leves

Erdei gombakrémleves

Zöldséges rétes

Brusscetta

Diós almás zelleres saláta

aszalt szilva leves

Feta sajtos tészta saláta

vajban párolt spárga

2013. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tojást, túrót-tejfölt megeszed?
2013. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
halat eszel?
2013. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vega az, aki halat eszik? AZ is állat, ráadásul gerinces!
2013. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok vega eszik halat.
2013. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ők nem vegák, csak válogatósak a hús terén.
2013. okt. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vegetáriánusok egyáltalán nem esznek húst, halat, csirkét és tengeri állatokat sem. Én is hallom néha, hogy vegának nevezi magát valaki, mert ő "csak néha" eszik húst, akkor is "csak" csirkét/halat. De ez butaság. Igaz, hogy manapság már sokan pl. egészségi okok miatt lesznek vegák, de amikor ez kialakult (jóval i.e.), akkor a cél az volt, hogy semmilyen állat halálát ne okozzuk (közvetlenül) a táplálkozásunkkal. Szóval etikai okai voltak. Ha már az ember valaminek vallja magát, akkor szerintem éljen is aszerint, ne csak úgy mondja magáról.


A karácsonyi menün még nem gondolkoztam, de az első válaszoló gesztenyekrémlevesét szerintem mindenképp érdemes kipróbálni, meg mindegyiket, váááá nagyon jól hangzanak!.

Ezen kívül én saját készítésű szejtánból szeretnék tekercset sütni (a töltelék még rejtély), párolt vöröskáposztával, krumplipürével. Diós-fahéjas sült alma és kókuszgolyó is biztosan lesz, a többit még nem gondoltam át. Ha eszembe jut valami, még írok.

2013. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, én nem vagyok vega, de érdekel a vega étrend. Nagyon jól hangzott, amiket írtál.


Bár egyesek szerint lehet vega, mert szinte csak halat és csirkét eszem :D Ugye, ők növények? :D És vega vagyok LOL

2013. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gesztenyeleves, vagy borleves, narancsleves.

Szójás töltött káposzta, zöldséggel töltött palacsinta.

2013. nov. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fokhagymakrémleves narancsos-fokhagymás vajas pirított baguette szeletekkel, kevés friss rozmaringgal és naranccsal díszítve


Rozmaringos laskagomba tejszínes-fehérboros mártásban, tetszés szerinti tésztafélével/rizzsel (bár ez elhagyható igazából, mármint a tészta, rizs) pirított fenyőmagos rukkolasalátával, és egy kis citromos sült burgonyával


Nálunk ez volt legutóbb :)

2013. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!