Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mért ilyen drága a szója?...

Mért ilyen drága a szója? (drágább mint a csirkemell)

Figyelt kérdés

Minap voltam spárba mondommegkóstolom milyen.

Vettem valamilyen 80! g-os szójaszeleteket 300ft volt...ez hogy lehetséges?


2013. nov. 14. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mé-mé! Mert messziről hozzák! Meg oszt, ha kő fizess!
2013. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te vega vagy?
2013. nov. 14. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Van sokkal olcsóbban is. Valami puccos márkát választottál.
2013. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért drágább a puffasztott barnarizs a bioboltban, mint a mandula (nem bioboltban)? Mert megveszik, azért.

A dr. oetker is eladja a törmelékrizst egy kis izével mesés áron. A kóla előállítási költsége is alacsony. A kereskedők egyes termékekre óriási árrést tesznek. Mert megtehetik.


Szóját nem kell enni, amúgyis egészségtelen az erjesztett verziói kivételével, amennyire tudom. Nekem mindegy, én ízletesebb dolgokat eszem inkább. Akkor sem ettem szóját, amikor tényleg vega voltam, nemcsak majdnem, mint most.

2013. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem vagyok vega, csak sokkot kaptam. Imádom amikor jönnek azzal a dumával hogy amennyi takarmány kell egy kg hús előállításához abból egy család...bla bla. Most meg itt tartunk hogy azért mégiscsak rohadtul nem olcsóbb, na akkor mit egyen az a család?
2013. nov. 14. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Messziről hozák, kevesen veszik, nálunk 'különlegeség' ezért magas rajta az árés, a világ más részén filéres dolog ezt eszik hús helyet.
2013. nov. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A húshoz képest majdnem ingyen kellene adniuk ha a tényleges előállítási költségeiket nézzük. Ennek az árképzésnek az egyetlen magyarázata a gyártók és a kereskedők nagymértékű pofátlansága. Más "bio" és "reform" kategóriás élelmiszereknél ugyanezt tapasztalhatod, indokolatlanul kerülnek aránytalan haszonkulccsal a polcokra. Miért is drágább a teljes kiőrlésű liszt, mint a hagyományos? A Tesco beszállítója megmondta, hogy egyforma listaáron adják el, a Tesco nem tudta megmagyarázni, hogy akkor miért árulja drágább áron. Nagyon kártékony jelenség ez, mert ha belegondolunk sokan csak az ár miatt nyúlunk a kevésbé egészséges termékek után :(
2013. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ömlesztve, kamiontételben, most rendeltem és 151 Ft + ÁFA kilója + fuvarköltség! Kb 250 q-át hoznak!
2013. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!